ЕкоЛіто в УКУ починається з ініціативи у Трапезній

З 6 червня відвідувачам Трапезної Українського католицького університету, котрі беруть їжу із собою, пропонуватимуть купувати багаторазові контейнери замість безкоштовних одноразових. Таку еко-ініціативу започатковує Інститут лідерства та управління УКУ спільно зі Студентським братством УКУ та Холдингом емоцій «!FEST». Який сенс такої акції та чому варто взяти у ній участь, розказують організатори.

«Проблема Грибовичів не тільки у тому, що немає сміттєпереробного заводу, а й у тому, що у нашому суспільстві не сформована еко-культура. Якщо є можливість не використовувати речі, які потребують переробки, то чому б ні?» - говорить координаторка напрямку громадянської освіти «Активні» ІЛУ УКУ Софія-Юлія Сидоренко.

Організатори помітили, що більшість відвідувачів Трапезної, коли беруть їжу із собою, несуть її буквально за два кроки, адже живуть, навчаються або працюють зовсім поряд. Таким чином, всі одноразові контейнери майже одразу перетворюються на сміття, яке потребує переробки. Натомість, можна щодня носити із собою багаторазовий контейнер: він розрахований на тривале використання і тому ще довго не потрапить на смітник.

«Звичайно, одною маленькою дією ми не вирішимо великої проблеми одразу, - каже Софія, - але одна за одною маленькі дії складаються у більший пазл. Ця акція – радше наголос на екологічній проблемі, на подолання якої мають працювати і держава, і громадянське суспільство, але суспільство  зараз сильніше, і це те, що може робити кожен із нас».                                                                                                  

                                                                                                                                                                  

Перед тим, як започаткувати еко-ініціативу, ІЛУ попитався у відвідувачів Трапезної, чи перейшли би вони на багаторазові контейнери, якщо би мали таку можливість. Більшість опитуваних відповіли ствердно і зацікавились акцією. «Людям треба прокомунікувати, що існує альтернатива, інакше вони робитимуть так, як звикли робити. Важливо саме показувати на прикладі, створювати умови для змін, а не тільки говорити про їх користь», - впевнена Софія.

Еко-ініціативу активно підтримало Студентське Братство УКУ на чолі із Мартою Дідулою. Дівчина каже, що сподівається на ланцюжковий ефект від акції. «Я хочу, щоб із кожним днем людей, які розуміють екологічну катастрофу, ставало все більше. Я люблю природу, і якщо маю вільні вихідні, то у Львові мене не знайти – їздимо з друзями в гори, або просто посидіти біля річки. Але як можна любити природу, і не поважати, не захищати її? Якщо люди почнуть використовувати багаторазові контейнери, то все-таки щось зміниться».

 

                                                                                                

Керівництво Трапезної охоче долучилося по впровадження еко-ініціативи ІЛУ.  Відповідні контейнери шукали довго, а потім ще місяць чекали, поки вони приїдуть до Львова; організатори хотіли запропонувати відвідувачам зручну, доступну  й  якісну заміну одноразовим. Обрали контейнери  з двома відділеннями – знову таки, із міркувань зручності, адже більшість відвідувачів беруть із собою декілька страв. Цікаво, що покупка «пробної партії» багаторазових контейнерів (100 штук) коштувала керівництву Трапезної не більше, ніж тижнева норма безкоштовних одноразових.

Вже з 6 червня у Трапезній УКУ на роздачі можна буде вибирати: брати їжу із собою у одноразовому чи багаторазовому контейнері. Останній коштуватиме  50 гривень. «Ми дуже вдячні і раді, що керівництво Трапезної підтримало нашу ініціативу, – каже Софія. Тепер всім організаторам цікаво подивитись, чи охоче відвідувачі робитимуть більш відповідальний вибір».

Це лише перша з еко-ініціатив, які ІЛУ та Студентське Братство УКУ хочуть  втілити у життя. У вересні цього року планується провести еко-тиждень (за схемою Zero Waste Lviv), також організатори думають над ініціативою Green office та співпрацею зі Спільнотою взаємодопомоги «Оселя» щодо прилаштування непотрібних речей студентів УКУ у доброму стані після виселення з Колегіуму.

                                                                                               

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку