Чи можна навчитися відповідальності

На шляху до великого майбутнього стоять маленькі зміни. Головне їх втілювати вчасно, правильно та систематично.

Школа Відповідальних Громадян - це новий навчальний проект Інституту лідерства та управління. Він об'єднав громадських активістів Львівської, Донецької, Київської та Харківської областей. В рамках Школи учасники вивчали принципи демократії, механізми взаємодії з владою, отримали комунікаційні навики, та практикували критичне мислення.

 

 Учасники та викладачі школи розповіли ІЛУ про новий досвід та враження від навчання. 

Андрій Рождественський, керівник ARConsulting, викладач

Відповідальне громадянство - це, на мою особисту думку, можна виміряти 2 критеріями:

1. Демократичні цінності та їх принципове сприйняття, як своїх власних цінностей. Діяльність набуває глибокого сенсу, коли наші вчинки пронизані цінностями та місією.

УКУ, частиною якого є Інститут лідерства, це якраз про цінності. Найкраще місце де люди можуть усвідомити свої цінності та принципи є УКУ. На будь-якій навчальній програмі.

2. Активна життєва позиція. Відповідальний громадянин - це не лише про належність до певної системи цінностей, а й про дію. Без дії цінності лише мертва теорія. Активна позиція не може бути ефективною в чомусь одному, вона має бути у відношенні до більшості речей, за які беруться відповідальні громадяни. 

Слова "активно" та "активність" були найбільш часто вживаними в програмі. Наприклад, в блоці публічних виступів, презентації перед групою були на тему активної позиції. Чисто теоретично ми могли б використати будь-яку тему. Тобто програма побудована таким чином, що навіть розглядаючи якісь суміжні навички чи "hard skills", ми постійно спираємося на певні компетенції, які мають бути розвинені у відповідальних громадян.

 

Анна Герич, працівниця прес служби УГП, учасниця школи


"Я очікувала від програми натхнення. І я його отримала. Більше того, я отримала дороговкази і панорамне бачення того, куди рухатися. Також я зрозуміла, що бути активним можна відразу в різних галузях. У поєднанні векторів руху активні люди набувають особливого досвіду, здобувають справжніх друзів, знаходять однодумців і разом запалюють ідеєю ще когось.

У межах моєї роботи мені доводиться часто контактувати з активістами, депутатами та чиновниками. Під час школи я краще зрозуміла, де є точки дотику.
Водночас, ШВГ показала нам приклади людей, які діють з найнижчого рівня та досягають кроків у відповідь від найвищих інстанцій. Нема значення, звідки ти починаєш, головне щиро робити все, що ти можеш зробити."

 

Софія Сидоренко, керівниця проекту "Активні"

 

"Школа показала наскільки актуальним є питання активності громадян. Зараз багатьом українцям важко зрозуміти, як налагодити зв'язок з владою. Деякі переконані, що ми зовсім не можемо впливати на неї. Проте насправді є безліч інструментів для взаємодії з представниками влади, Тут ми їх отримали.

Для багатьох важливих ініціатив не потрібно великої кількості ресурсів. Зараз учасники ШВГ впроваджують нові знання у повсякденному житті. Відповідальність має бути систематичною, а не проектною, тоді вона є запорукою змін."

Тетяна Дурнєва, експертка з питань внутрішньо переміщених осіб, викладачка.

 

"Мене дуже надихають вмотивовані учасники. Коли працюєш в такій аудиторії, то це й роботою не назвеш, адже отримуєш безцінний обмін енергією та віру, що все буде добре. На жаль, зараз існує таке поняття, як «тренінговий туризм», коли люди їдуть на тренінг аби прогулятися й аж ніяк не заради знань. Тому я вдячна організаторам ШВГ за якісний підбір учасників. Ці люди є не лише активними, а свідомими та відповідальними. 

Мені здається, що кожен учасник отримав те, що шукав - хто натхнення, хто теоретичні знання, хто практичні приклади, а хто - нову філософію життя.

Я б хотіла, щоб учасники та викладачі ШВГ й надалі підтримували горизонтальні зв’язки, обмінюючись цікавою та потрібною інформацією."

 

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку