Шостий набір програми з Управління неприбутковими організаціями отримав дипломи магістрів

Минулої суботи, 28 січня, у конференц-залі філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету всіх гостей радо вітали на випускному шостого набору магістерської програми з управління неприбутковими організаціями Інституту лідерства та управління УКУ. Вчорашні студенти швидко перевтілювались на магістрів: вдягали чорні мантії, жартома дискутували, на яку сторону має звисати китичка академічного капелюха й у піднесеному настрої заходили до зали на вручення дипломів.

Урочистості почались з молитви, яку розпочав цьогорічний випускник магістерської програми о. Тарас Милян, а після - заспівали гімн Гаудеамус.

Вела випускну церемонію директорка Інституту лідерства та управління УКУ Наталя Бордун. Говорячи про цей випуск, вона зазначила, що саме нинішні випускники насправді відповідають на важливий виклик сьогодення, який стоїть перед поколінням нових лідерів України – вміння домовлятися і об’єднуватися.

«Тут зібралися люди, які навхрест  можуть об’єднати  всю країну, адже якщо перелічити звідки вони є – це Авдіївка, Київ, Харків, Вінниця, Івано-Франківськ, Тернопіль, Павлоград, Львів, Кривий ріг, Ужгород, Луцьк, Дубно та інші міста. Протягом навчання ми мали непрості дискусії, і ми відчували, як по-різному дивимось на багато речей. Але ми також відчували, що знаходимо спільні вектори руху», –  пригадала директорка ІЛУ.

Під час урочистої частини, першим із привітальним словом до випускників звернувся ректор Українського Католицького Університету отець Богдан Прах:

«Ви підете у світ вже з новими знаннями, новим розумом, новими підходами і будете маленькими крапельками у своїй діяльності робити Україну щасливішою, кращою. У всіх наших сьогоднішніх клопотах, не раз люди будуть дивитися на тих, хто має, що сказати, на тих, хто має певний курс. Все залежить від нас. Ніхто без нас не побудує ні нашої маленької спільноти, ні України – тільки ми самі».

Окрім ректора, до випускників також звернувся професор Джефрі Вілз, член Дорадчої ради ІЛУ. Він зичив випускникам навчитися розказувати власні історії про свою роботу, нові проекти, про стосунки, які вони налагодили, і нести цю добру новину у світ, адже силу спілкування неможливо переоцінити.

З привітальним словом і побажанням успіхів до випускників також звернулися декан факультету суспільних наук УКУ і викладач програми Володимир Турчиновський, викладачка програми Вікторія Бринза (пані Вікторія не змогла бути присутня особисто і тому записала для випускників відеопривітання з Австралії) та координаторка програми в декреті Анна Мота-Шнайдер.

Найбільш емоційною частиною випускного став момент вручення дипломів. До отримання диплому випускники запрошували один одного за схемою «попередній  представляє наступного». Це дало змогу кожному сказати тепле та відверте слово про колегу і зазначити, які характерні риси одногрупника заслуговують на особливу увагу і повагу. Часто сказані слова зворушували адресатів настільки, що випускники спершу виходили обійняти одногрупників, і тільки потім підходили до ректора, щоб отримати з його рук диплом і сфотографуватися на пам’ять.    

Під час урочистостей у залі панувала цілком сімейна атмосфера. І не тільки тому, що, за словами самих випускників, упродовж програми вони встигли дуже зблизитися й потоваришувати один з одним, а й тому, що привітати магістрів прийшли їх друзі та сім’ї. 

Магістри шостого випуску виявились продуктивними не тільки у навчанні, а й у сімейному житті: координатор програми Анна Мота-Шнайдер підрахувала, що за півтора роки програми у спільноті ІЛУ народилося п’ять немовлят.

Наталя Вишневецька, випускниця програми, прийшла на вручення диплому з чоловіком і сином Антоном, який через свій зовсім молодий вік часто ходив на пари разом із мамою.

«Програма запам’яталася тим, що тут відбувалися несподівані речі. Наприклад, коли розповідаєш про свою організацію. Люди починають плакати, бо вони реально дуже переживають і живуть тим, що вони роблять. Ти ніколи в житті не побачиш у бізнесі, щоб людина плакала, бо вона вболіває за свою справу, а у нас таких щонайменше пів групи – людей, які дійсно боліють своєю справою», - поділилася враженнями Наталя.

Підтримати і привітати старших колег також прийшли студенти нового, сьомого набору магістерської програми з управління неприбутковими організаціями. Вони поділились своїми враженнями від навчання на програмі:

«Це надзвичайно потужно і потрібно для громадських лідерів. Ми вже давно працюємо у громадських організаціях, але нам часто говорять, що у таких організаціях люди працюють не професійно, і я частково з цим погоджуюсь. А ця програма дає змогу поглибити знання про те, як насправді управляти неприбутковими організаціями»,  – розказала Наталія Шимків. 

«Це розширює горизонти:  такі практичні поради, практичний досвід, викладачі дуже відкриті. В УКУ дуже класний рівень і дуже модерний спосіб викладання, чого нам бракувало, коли ми були студентами у наших вишах. Зараз відбувається велика компенсація і переосмислення освіти взагалі», – додала Ліда Баран.

Урочистості закінчувались особистими привітаннями, словами подяки на адресу колективу ІЛУ та спільними фотографіями: спочатку чемний знімок, де вони всі разом у магістерських мантіях, потім – у процесі перекидання китички  і, нарешті, з капелюхами підкинутими догори, до нових вершин.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку