Про цінності, віру та біг з о. Андрієм Зелінським

24 січня, за горнятком ранкової кави, студенти програми Управління неприбутковими організаціями зустрілись зі священиком Української греко-католицької церкви, членом чернечого згромадження «Товариство Ісуса», військовим капеланом і громадським діячем, членом Ініціативної групи та  Наглядової ради Української Академії Лідерства, членом Дорадчої ради Інституту лідерства та управління УКУ, Андрієм Зелінським. Набиралися натхнення й говорили про важливе.

 

Про лідерство

Лідерство – це певний стиль життя, методологія існування, здатність раціонального впорядкування власної особистості та особистого життєвого простору, здібність у проблемах бачити виклики, а виклики перетворювати на можливості. Лідер має бути ефективно функціонуючою особистістю, справжньою, з чіткими ціннісним орієнтирами, що ніколи не зупиняється. Лідер уміє відпочивати, зосереджуватися, проектувати, за необхідності змінювати напрямок, але не погоджується зупинятися. Він живий: в житті бачить зміст і відчуває його смак. Він знає чого бажає і як цього досягти, він бачить горизонт і невпинно рухається в його напрямку, отримуючи радість від самого руху, не припиняє нишпорити по кишенях свого буття в пошуках необхідних ресурсів.  Лідерство – мистецтво стати рухом, влитися в рух, рухом рухати…

Про виміри особистості лідера

Кожна мрія потребує ресурсу. Людська особистість – складна система, ефективне функціонування якої вимагає балансу та стабільного розвитку всіх її структурних підсистем:

  1. Фізичної
  2. Емоційної
  3. Інтелектуальної
  4. Духовної

Лідер відповідально й дбайливо ставиться до забезпечення своєї особистості ресурсами, що уможливлюють функціонування кожної з них. В іншому випадку – вигорання, нездатність перетравлення дійсності, нездоланність, зупинка...

Відтак, необхідно щодня вірно - терпеливо та наполегливо - наповнювати 3 копілки:

1) Фізичного розвитку: слід визначити власні фізичні параметри та діапазон можливого фізичного навантаження. Тіло потребує уваги (здорове харчування), поваги (гігієна), руху. Рух завжди розпочинається сьогодні. І тільки сьогодні!!! «Завтра» – завжди запізно.

2) Емоційного розвитку:

Дійсність торкається особистості в сфері почуттів. Спілкування з людьми – джерело болю та радості, а значить – життя. Справжнє життя, як справжнє фото, потребує а) барви; б) емоції, в) динаміки. Лідерство – здатність комунікативна. Прослухав пісню, прочитав сторінку роману, переглянув художній фільм – назви відчуте. Вербалізована емоція стає потужним комунікаційним знаряддям. Осмислена емоція стає ресурсом особистісного розвитку.

3) Інтелектуального розвитку:

Розум бачить дійсність, знання її підсвітлюють. Дорога до обрію потребує світла, тому жоден день не може минути, аби не дізнатися чогось нового: коротенька інфа з Вікіпедії, кілька слів французькою, столиця Гондурасу – учора ти не знав, а сьогодні знаєш, а знання – не лише сила, а й потужний ресурс. Не можна «мати освіту», можна мати знання, які роблять нас освіченими. Без світла легко заблукати в дорозі.

Страх перешкоджатиме й ставитиме підніжки. Не бійся кинути сьогодні в копілку найменше з того, що можеш. Дві копійки завжди більше, ніж нічого. Завтра докинеш решту!

4) Духовний розвиток:

Дух – це сила, воля, життя. Людина стає цілісною, коли стає ціннісною. Цінності – механізм втілення духовного і трансформації фізичного, емоційного та інтелектуального в єдиний потік, що прямує вперед. Кожна ріка потребує русла, аби обертати турбіни – освітлювати та зігрівати. Без чітко визначених цінностей виходимо з берегів, розливаємося, руйнуємо, випаровуємося… Цінності – не гасла, а критерії прийняття особистих рішень. Назви, запиши, викарбуй на стінах власного серця твої цінності! Виголоси своє гасло, але не дозволь йому стати лише словом!

 

Про важливість руху

Життя людини – сукупність викликів. Мудрість полягає в тім, аби знайти механізми відновлення життєвого ресурсу в процесі їх подолання.  Життям наповнює те, що дарує радість. Вдячність – мистецтво бачити джерела радості. Із них сила рухатися вперед. Життя – це рух. Будь живим!!!

Про 3 типи віри

Кожен рух до мети потребує першого кроку, а перший крок потребує віри в те, що він можливий, як і можлива сама мета. Але розпочинається все саме з віри:

1) в себе

Повір в те, що ти – значно більше, аніж те, що бачиш у дзеркалі. Обмеження – умовність, яку легко перетворити на ресурс.

2) в того, хто поруч

Ми здатні на надзвичайне, коли відчуваємо, що нам довіряють. Довіра дає крила. Вірте в інших, і їм теж захочеться літати.  Самотужки до своєї мрії іще ніхто не долетів…

3) в нездоланну силу Добра

Ніч може здаватися непроглядно темною, та світанок завжди неминучий. Вірність Добру запалює перший промінь, розсіює темряву та наближає новий день. Бо вірність – то любов, що не минає. Тільки вона знає смак справжньої свободи. Не успіх, а вірність!!!

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку