Зустріч громадських активістів та активісток з Хюґом Мінґарелі

Громадські активісти й активістки зустрілися з головою представництва ЄС в Україні Хюґом Мінґареллі

 

Зустріч відбулась 29 березня в Українському католицькому університеті у неформальній атмосфері - за сніданком. Спілкувалися про можливості розвитку справжнього громадянського суспільства в України.

Крім відділу міжнародних зв’язків та Інституту лідерства та управління УКУ, обговорити з паном Мінґареллі нагальні проблеми громадського сектору та розказати більше про свою діяльність прийшли колеги з Інституту міста, ГО “Крим SOS”, Української Галицької Асамблеї, громадського руху “Чесно”, організації “Демократичний Альянс жінок” та громадського сектору Євромайдану. На зустрічі також був ректор УКУ отец Богдан Прах.

Учасники порушили широкий спектр суспільно-важливих тем: від питаннь, пов’язаних із ВПО, децентралізацією та корупцією в Україні до проблеми сміття у Львові. Під час зустрічі пан Мінґареллі зазначив, що Україна має виняткове громадянське суспільство.

У результаті розмови, погодились, що найбільшою проблемою є недостатня комунікація влади з громадським сектором і суспільством загалом; активісти зазначили, що бракує стратегічного бачення розвитку країни. “Ми говорили, що бракує стратегічного планування зі сторони державних структур, але пан Мінґареллі каже, що насправді стратегія існує, вона у відкритому доступі. Тож ми маємо брати ініціативу у свої руки і цю стратегію впроваджувати ”, - говорить координаторка напрямку активного громадянства “Активні” ІЛУ УКУ Софія-Юлія Сидоренко. Учасники дійшли висновку, що задля порозуміння, потрібно створювати платформи для міжсекторального діалогу.

“Зустріч була дуже конструктивною та потрібною, - каже Іван Спринь, голова ради Української Галицької Асамблеї, член правління Центру громадського моніторингу і досліджень. - Важливо, що представники ЄС спілкуються не тільки з представниками влади, але і з громадянським суспільством. В такий спосіб можна отримати більш детальну картину українських реалій.”

Нагадаємо, що Хюґ Мінґарелі замінив Яна Томбінського на посаді глави Представництва Європейського Союзу в Україні в 2016 році.

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку