Cтартувала перша в Україні професійна програма для Громадських рад

Акивні представники громадськості отримають практичні навички для впровадження нового механізму співпраці з владою.

На початку вересня Інститут лідерства та управління УКУ спільно з Інститутом міста відкрили навчальну програму PROFI.Ради для представників та представниць Громадських рад Львівської міської ради. Метою навчання є покращення eфeктивності впливу громади на політику місцевої влади, підвищення професійної спроможності здійснювати громадський контроль за діяльністю органів виконавчої влади та налагодження якісної взаємодії влади і громадськості. На програмі, що триватиме упродовж трьох місяців, навчатимуться 40 осіб.

"Це перша в Україні програма для Громадських рад. Ніхто раніше не сприяв тому, щоби члени Громадських рад вчилися здійснювати свою діяльність професійно. Цього року Львівська міська рада оновила Громадські ради, прийнявши новий механізм їхнього формування, наповнення та діяльності. Їхнє функціонування раніше було радше декларативним, аніж дієвим. Цей механізм не працював через різні причини. Громадські ради були завеликі кількісно, влада підбирала лояльні до себе організації, які не оцінювали реальних потреб громади. Ми почали це змінювати зі Львова", – розповіла керівниця програми PROFI.Ради Ірина Крохмаль.

Курс навчання складається з 15 модулів. Серед запропонованих тем є такі, які допомагають зрозуміти механізми діяльності Громадських рад, зокрема про особливості формування міського бюджету та інструменти впливу на це, про самоврядування, про місце Громадських рад у структурі прийняття рішень в місті, про особливості українського суспільства. Інші модулі допоможуть членам Громадських рад добре розумітися у сфері управління. За словами Ірини Крохмаль, одним із найважливіших є курс партисипативних методик, оскільки Громадські ради збирають навколо себе громаду, але не завжди можуть зрозуміти її потреби і не знають, як це донести до влади. Викладатимуть на програмі відомі експерти-практики: Євген Глібовицький, Анна Гончарик, Тарас Случик, Олександр Солонтай, Андрій Рождественський, Андрій Сидоренко та інші.

Учасниця програми Наталя Радиш координує напрямок освіти у Всеукраїнській громадській організації "Громадянська мережа "ОПОРА", зокрема займається наданням консультацій абітурієнтам щодо питань вступу. За її словами, участь у Громадській раді – це спосіб маленькими кроками змінювати ситуацію "на місцях", а навчання на програмі – можливість ознайомитися з досвідом діяльності інших Громадських рад, налагодити комунікацію з ними та отримати знання від досвідчених лекторів про успішні кейси діяльності Громадських рад в різних містах. "Я входжу до Громадської ради при управлінні освіти, діяльність якого охоплює досить широку сферу від дошкілля до закінчення повної середньої освіти. Тому рішень, до формування яких ми можемо долучитися, досить багато. Основним завданням для себе в межах цієї програми бачу отримання вміння узагальнювати існуючі у громадському середовищі ідеї та потреби, а також якісно їх передавати шляхом долучення до формування освітньої політики", – зазначила Наталя Радиш.

Офіційне відкриття програми відбулося 3 вересня за участі заступника міського голови з питань розвитку Андрія Москаленка, директора комунальної установи "Інститут міста" Олександра Кобзарєва та директорки Інтитуту лідерства та управління УКУ Наталі Бордун. Вже цього тижня на активістів чекає навчання, яке відбуватиметься щоп'ятниці та щосуботи.

ДОВІДКА
Навчальну програму PROFI.Ради реалізовують Інститут лідерства та управліня УКУ та комунальна установа "Інститут міста" в рамках дворічного проекту Інституту міста "Зміцнення громад заради сталого розвитку міста" (Громади в дії) за фінансування Програми ЄС "Neighborhood Civil Society Facility 2012 and Non-State Actors and Local Authorities in Development (NSA&LA) 2012 and 2013". Навчання для членів Громадських рад безкоштовне.

Громадською радою є постійно діючий, галузевий, консультативно-дорадчий орган, створений для забезпечення прав членів територіальної громади Львова на участь у місцевому самоврядуванні. Створення Громадських рад при управліннях передбачає допомогу у забезпеченні прозорості діяльності, проведенні консультацій з громадськістю та вільного публічного обговорення найважливіших напрямів діяльності управлінь Львівської міської ради. Робота представників Громадських рад здійснюється на громадських засадах.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку