Еко-тиждень в УКУ: життя без сміття як свідомий громадянський вибір

 

З 25 до 29 вересня в Українському католицькому університеті триватиме Еко-тиждень. Він є продовженням еко-ініціативи, яку організація "Enactus" cпільно з Інститутом лідерства та управління і Студентським Братством УКУ реалізували влітку цього року. Тоді у Трапезній УКУ з’явилися багаторазові контейнери для їжі як альтернатива одноразовим. У межах Еко-тижня активісти та активістки організації «Enactus» запланували заходи, спрямовані на підвищення еко-свідомості суспільства.

«У травні цього року наша організація за підтримки Інституту лідерства та управління та Студентського Братства УКУ запустила екологічний проект. На першому етапі ми організували барахолку речей, щоби дати їм друге життя. Також започаткували ще одну еко-ініціативу в університетській їдальні, замінивши одноразові контейнери багаторазовими ланч-боксами. Еко-тиждень в УКУ – наступний етап проекту. Він буде націлений на популяризацію життя без сміття, адже ця проблема у Львові є дуже актуальною. Ми хочемо звернути увагу студентів та працівників університету на глобальні екологічні проблеми і разом знайти шляхи їх вирішення. Адже життя без сміття – це реальна і навіть вигідна практика свідомих людей», – розповіла співорганізаторка Еко-тижня, керівниця проекту від організації «Enactus» Христина Ярема.

За словами еко-активістки, упродовж тижня триватиме zero waste челендж. Учасники та учасниці щодня отримуватимуть завдання-виклики, що полягатимуть у зменшенні продукування сміття в повсякденному житті. Ті, хто впораються із завданнями найкраще, отримають подарунки, що допоможуть їм у zero вейстингу.

«Наша співпраця в еко-ініціативах розпочалася завдяки о. Андрію Зелінському, який входить до дорадчої ради ІЛУ та ініціативної групи Української Академії Лідерства. Він познайомив нас із випускницею УАЛ Мартою Дідулою, в якої тоді виникла ідея щодо екоосвіти в УКУ. Нас це також захопило, оскільки у своїх програмах ми вчимо бути відповідальними перед своїми друзями, колегами, відповідальними за свої дії та звички. Наші екозвички є проявом нашої відповідальності перед майбутнім. Пишаємось та віримо в починання наших студентів, тому і бачимо важливість підтримувати їх», – розповіла керівниця з розвитку Інституту лідерства та управління УКУ Софія Сидоренко.

Організатори Еко-тижня підготували насичену програму. Першого дня запрошені лектори розповідатимуть студентам та працівникам про життя без сміття. Окрім того, студент(к)и створять інсталяції, що звернули б увагу на екологічну проблему. Також оголосять старт zero waste сhallenge та початок конкурсу фотографії #zero_waste_ucu. Другого дня усі охочі зможуть переглянути фільм «Мінімалізм». Темою фільму є висвітлення практики мінімалізму на прикладі людей, які відмовилися від матеріального сміття, а натомість отримали час, гроші та стали щасливішими.

«Показ стрічки буде здійснюватись у нестандартний спосіб. Ми знайшли велосипед, що продукує енергію для показу кінофільму. Потрібно лише крутити педалі. Таким чином ми запропонуємо ще один спосіб заощадження ресурсів землі», – зазначає Христина.

У середу заплановані т. зв. еко-talks від викладачів різних факультетів. У такий спосіб ініціативна група Еко-тижня хоче показати, що захист довкілля є завданням не лише екологів, а й усього суспільства.

У четвер відбудеться друга «барахолка-паті», оскільки перша була успішною. Організатори хочуть показати, що zero вейстинг може бути цікавим, веселим та приносити задоволення.

У п’ятницю будуть оголошені результати челенджу та фотоконкурсу. Після перегляду ще одного фільму на еко-тематику відбудеться спільне обговорення тижня.

За кошти, зібрані в межах Еко-тижня, організатори планують купити матеріали для сонячних колекторів. «Ми хочемо ознайомити дітей шкільного віку із альтернативними видами енергії. Тому плануємо збудувати сонячний колектор із дітьми в дитячому будинку. Він недорогий і нескладний у конструюванні, проте збирає безкоштовну сонячну енергію для нагрівання води». За словами Христини, в еко-активістів та eкo-активісток є також і план "Б" – створення городів у місті: «Сільське господарство занепадає, тож міста дуже важко прогодувати. Ці городи будуть символічними. Ми хочемо показати процес вирощення їжі. Віримо, що це наблизить львів’ян з природою і поглибить почуття відповідальності за свої дії».

Команда екологічного проекту УКУ переконана, що творити глобальні зміни можливо, якщо приймати свідомі рішення щодня. А Еко-тиждень може дати розуміння, що захист довкілля та соціальні проекти можна не лише вдало поєднувати, але й робити це творчо й із задоволенням.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку