#MANPM номер сім: на старті

 

Розпочався перший навчальний модуль для студентів нового набору Магістерської програми з управління неприбутковими організаціями. 25 серпня в Центрі Митрополита Андрея Шептицького магістрантів вітали дружнім словом і вступними лекціями, заохочували до знайомства між собою та з університетом. Як почався перший навчальний день, чим цікавий сьомий набір, і чому для стипендіатів саме цієї програми збирають гроші на Спільнокошті, читайте далі.

Цьогорічні студенти розпочинають свій академічний шлях тривалістю у півтора роки. Попереду ще не один приїзд до Львова на тижневі навчання, але перший приїзд особливий: незвичні умови, нові люди, нові виклики.

Першою вітальне слово говорить директорка ІЛУ Наталя Бордун. Розповідає про розвиток програми від початку до сьомого набору.

«Ми починали цю програму, коли на місці будівлі, де ви зараз знаходитесь, не було нічого, а більшість наших студентів приїжджали тільки із західних областей. Це були люди, які намагалися щось змінювати в цій країні. Упродовж семи років ми спостерігали позитивну динаміку: кількість учасників зростала, географія програми ставала ширшою. Ми бачили, що громадські організації вже не тільки творять зміни, а й задають вектор руху», – зауважує Наталя Бордун.

Цьогорічні магістранти приїхали з 10 міст і містечок України. Разом 31 представник та представниця громадських організацій мають 315 років організаційного досвіду. Середній вік учасників – 26 років.

Привітати своїх наступників прийшла випускниця другого набору програми, керівниця львівського осередку благодійного фонду «Запорука» Ярина Хомцій.

«В ІЛУ добре попрацювали, щоб трансформувати програму, але основа залишилася з моїх часів. Звичайно, ви дізнаєтесь про багато інструментів, які зможете втілювати у життя. Але ця програма і про про лідерство, про цінності, професіоналізм, відповідальність. Тут я зрозуміла: лідерство – це не стільки про конкуренцію, скільки про відповідальність за те, що ти хочеш робити, і про системність змін».

«Любіть те, що ви робите, робіть те, що ви любите», – бажає присутнім Ярина Хомцій.

Першу повноцінну лекцію читає студентам проректор УКУ із зовнішніх зв’язків Олег Турій, безпосередньо пов’язаний із заснуванням університету в незалежній Україні.

«Те, що ми робимо в УКУ, окрім функціонального, має моральне значення: ми хочемо показати, що на цій землі можна робити фантастичні речі, якщо робити їх з добрими думками, з добрими людьми, і для добрих цілей»,– каже Олег Турій.

Після лекції знайомство студентів з університетом починається з екскурсії Центром Митрополита Андрея Шептицького. Тут серед сучасних аудиторій та офісів, нових робочих місць і спеціальних крісел для інтровертів розташована бібліотека – серце Центру. До її складу входять як книжкові новинки, так і фоліанти кількасотрічної давнини.

За словами керівниці Магістерської програми Дарії Данильченко, ця група особлива тим, що в ній є троє представників громадських організацій з Донецької області. Окрім того, цього року ІЛУ започаткував стипендійний фонд, в межах якого на Спільнокошті стартувала кампанія зі збору коштів для трьох магістрантів. Чому на суспільну підтримку заслуговують саме студенти програми з управління неприбутковими організаціям? Дарія пояснює: «Таким чином благодійники підтримують не один проект, а всі ті соціально важливі проекти, які в майбутньому втілюватиме конкретний управлінець неприбуткового сектору».

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку