Як я змінюю країну: розповіді фіналістів конкурсу від Інституту лідерства та управління УКУ

Троє лідерів громадського сектору стали фіналістами конкурсу від Інституту лідерства та управління і отримають стипендії для навчання на Магістерській програмі з управління неприбутковими організаціями. Саме з цією метою ми розпочали краудфандингову кампанію на платформі Велика ідея. У вересні позначка зібраної суми перетнула 50 %. Оприлюднюємо імена та прізвища фіналістів конкурсу. Ними стали Олександр Мєдвєдєв, менеджер осередку Української Академії Лідерства в Миколаєві, Анастасія Блощинська, PR-директорка Фундації соціальних інновацій "З країни в Україну" та Олександра Пєтушкова, координаторка першої в Україні краудфандингової платформи для шкільних проектів GoFundEd (ГО "Центр інноваційної освіти Про.Світ") та координторка волонтерів у благодійному фонді "Запорука".

Визначальною для незалежної конкурсної комісії була актуальність та важливість зміни, яку творить людина. Усі номінант(к)и знімали коротке відео "Я змінюю країну". Пропонуємо переглянути відео та прочитати розповіді про те, як вони вирішили змінювати країну.

Олександр Мєдвєдєв, менеджер осередку Української академії лідерства в Миколаєві (відео)

"Мені 28 років. Це другий рік моєї громадської діяльності, що стала для мене новою сферою. Почалося все тоді, коли я змінив роботу і почав займатися власною справою. Я часто їздив до себе в рідне село на Закарпатті і більше спілкувався зі своїми земляками. Я відчував запит людей на нові знання, а також виклик, як з цим бути далі. Батьки підлітків, з якими я спілкувався, оперували стереотипами щодо майбутнього своїх дітей. Наприклад, що за освіту треба давати хабарі. Якщо про це говорять батьки, то вони позбавляють дітей розуміння світу. Я вирішив діяти. Почав запрошувати в рідне село своїх знайомих, друзів, з якими навчався у Львові, працював у межах різних проектів в Україні та за кордоном, щоби вони зустрічалися з дітьми і розповідали свої маленькі історії успіху. В той момент я вже був готовий працювати в громадському секторі. Тоді ж знайшов контакти Української академії лідерства, пройшов усі етапи відбору і став частиною команди як керівник осередку УАЛ у Миколаєві. Тепер я роблю те, що люблю. Це моя місія, і я це відчуваю. У мене була можливість поїхати працювати за кордон, проте потрібним себе я відчуваю в Україні. Зараз ідеальний історичний момент, щоби створити історію успіху. Я хочу бути частиною історії успіху нової України. Щоби це створити, потрібне сильне громадянське суспільство, яке реагує не точково, а стає інституційною частиною країни і може реагувати на екзистенційні виклики та їх вирішувати. Я відчув можливість вибудувати свою організацію інституційно. У цьому мені має допомогти програма з управління неприбутковими організаціями Інституту лідерства та управління УКУ. Це дуже важливий інструмент комунікації між різними організаціями. Тут зустрічаються люди, які мають креативні ідеї. У навчанні зосереджена значна увага навколо управлінських рішень, бюджетування, мотивації людей. Це те, що потрібно, аби громадянське суспільство мало сталі результати."

 

Анастасія Блощинська, PR-директорка Фундації соціальних інновацій "З країни в Україну" (відео)

"У третій сектор я потрапила випадково. 2015 року подруга запросила мене поїхати на схід України разом із фестивалем “З країни в Україну”. Там я познайомилася з величезною групою активістів, зустріла місцевих жителів. Після того, як фестиваль закінчився, до нас підходили люди і казали: "Ми вам дуже вдячні за цю подію, де кожен третій житель прийшов та отримав задоволення, але тепер нам стає дуже сумно. Ви їдете і залишаєте нас у сірих стінах та з поганим настроєм. Як зробити так, аби ми теж могли робити такі фестивалі?". Подібні фрази ми чули майже в кожному місті. Саме тоді я зрозуміла, що люди на сході України хочуть більше культурних проектів у своїх містах. Окрім того, вони хочуть самі долучатись до організації цього процесу. Я зрозуміла, наскільки їм важливі культурні проекти, особливо системність. І саме це мене надихнуло займатись цим постійно. Оскільки я актриса, то комунікація для мене завжди була дуже природньою якістю. Саме тому керівництво фундації запропонувало мені спробувати себе в якості PR-менеджерки. Особистісний розвиток є однією з цінностей нашої організації, тому я відмовити не могла. З часом у нашій організації з’явилося близько 20 працівників. Саме це спонукало мене розвиватись та навчатись далі, адже в мене повірили та запропонувати стати PR-директоркою Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну”. Навчання на Магістерській програмі з управління неприбутковими організаціями дає мені розуміння управлінських процесів і принципів менеджменту. Ці знання можуть допомогти мені, адже дуже важко працювати в умовах невизначеності, в яких часто працює Фундація."

Олександра Пєтушкова, координаторка першої в Україні краудфандингової платформи для шкільних проектів GoFundEd (ГО "Центр інноваційної освіти Про.Світ") та координторка волонтерів у благодійному фонді "Запорука" (відео)

"Я ще була студенткою, коли випадково cтала учасницею проекту "Молодь для молоді: знай свої права – змінюй життя" (Партнерство "Кожній дитині"). У рамках проекту створила клуб для вразливої молоді, де учасники навчалися за тренінговою програмою "Як стати успшним". Відтоді почала розвивати свою громадську активність у соціальній та освітній сферах. Мені було цікаво дізнаватись, які напрямки є. Упродовж року я займалась різною громадською діяльністю, зокрема такою, що стосувалася дітей з інвалідністю, тимчасово переміщених осіб. Згодом знайшла "Запоруку" – благодійний фонд, який займається онкохворими дітками, і Про.Світ – центр інноваційної освіти. У "Запоруці" я координую роботу волонтерів, які приходять в лікарню проводити майстер-класи. Це те, що мене заряджає. Заряджає, як вони ставляться до дітей. Це не жалісливе ставлення. Вони розуміють, що не жалість лікує, а мистецтво. У Про.Світ я зрозуміла, що між громадськими активістами і вчителями існують значні відмінності у мисленні. Хочеться, щоби ми розуміли один одного краще. Я займаюсь краудфандинговою платформою GoFundEd, допомагаю знаходити фінансову можливість, щоби вчителі реалізовували свої проекти. Ті, хто спробували реалізувати проект, змінюються. До них приєднуються інші вчителі. Це масштабує зміни. Для мене важливий особистісний розвиток, тому я вирішила навчатися на Магістерській програмі з управління неприбутковими організаціями. Деякі речі я роблю інтуїтивно, тому що не вистачає знань. Я це відчуваю все частіше. Тому мені потрібний більш глибокий аналіз, уміння планувати. Я в пошуку глибини зараз."

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку