Громадянське суспільство проголосувало «за» свій професійний розвиток

Упродовж 60-ти днів тривала краудфандингова кампанія Інституту лідерства та управління УКУ «Вчимось для змін!» – навчання лідерів громадського сектору». Такою ініціативою ІЛУ започаткував Стипендійний фонд для навчання на Магістерській програмі з управління неприбутковими організаціями. Усі охочі могли зробити грошовий внесок через краудфандинговий інструмент Спільнокошт. Ідею підтримав 181 доброчинець та доброчиниця. Зібрано 81 тис. грн, з яких 75 – для трьох фіналістів цьогорічного конкурсу від ІЛУ, решта залишається для потенційних номінантів наступного навчального року.

За словами ідейниці проекту, директорки ІЛУ УКУ Наталі Бордун, спільнокошт-кампанія задовольняла одночасно дві потреби: залучення коштів у Стипендійний фонд ІЛУ та формування свідомості, що кожен може бути причетний до змін в країні або через творення цих змін, або інвестуючи в людей, які ці зміни творять.

"Цей досвід згуртував нашу команду, додав динаміки та азарту до щоденної діяльності. Така ініціатива показала, наскільки те, що ми робимо, важливо для суспільства. Якщо ваша діяльність має відгук у вашому професійному середовищі, то вас будуть підтримувати через внески, слова, лайки. Ми це відчули. Ми прораховували, що люди можуть давати різні суми: від 50 до 500 гривень. У рамках цієї кампанії були ті, які жертвували 1 гривню. Для нас вони є не менш цінними за інших. Це люди, які, можливо, не мають фінансів, але відчувають важливість свого внеску у спільну справу і вірять, що 1 гривня може змінити ситуацію. Були також і великі пожертви. Це те, що ми хочемо доносити навчальними програмами: кожна людина може впливати на зміни", – розповіла Наталя Бордун.

На думку одного з доброчинців, Вадима Білішука, освітня ініціатива ІЛУ для громадського сектору на Спільнокошті є унікальною, особливо в час, коли Україна суттєво відстає від демократичних західних країн у розвитку неприбуткових організацій. "У Канаді, наприклад, кількість неприбуткових організацій в рази більша, а кошти, які вони освоюють, – мільярди доларів на рік. Держава є одним із донорів, тобто виділяє гроші організаціям на різні програми, сотні мільйонів у рік. Це означає, що держава визнає неприбуткові організації більш ефективними у деяких сферах за державний апарат. В Україні також є величезний потенціал для розвитку громадянського суспільства. Неприбуткові організації відіграють в цьому дуже важливу роль, а їх управління професіоналами подвоює цей ефект. Сподіваюсь, стипендійний Фонд ІЛУ стане таким, який допоможе зміцнити неприбутковий сектор і вивести його на якісно новий рівень", – зазначив Вадим Білішук.

Внески доброчинців та доброчиниць у Стипендійний фонд ІЛУ – це також кредит довіри суспільства до подібних ініціатив та інституцій. "Мій внесок є маленькою інвестицією в побудову спільноти ІЛУ УКУ. Я знаю тільки одну стипендіатку з трьох, але це не так важливо, бо я довіряю Інституту лідерства та управління на 100 %  і навіть більше. Саме через довіру я і фондую в цю організацію та в команду, яка робить цікавішим і більш професійним життя українських активістів", – каже Олександра Целіщева, випускниця ІЛУ УКУ.

Ідея Cтипендійного фонду зацікавила викладачку ІЛУ Оксану Дащаківську. "Мене змотивувало не так те, що конкретні люди отримують стипендії, як сама ідея Стипендійного фонду. Важливою місією Інституту є мережування, тобто він дозволяє багатьом громадським активістам та активісткам побачитися, поспілкуватися та отримати не лише навички, але й натхнення для подальшої роботи. Тішить, що ідею підтримали люди з різних середовищ і регіонів. Це буде творити нову спільноту і дасть ще один імпульс для інституційного розвитку", – зазначила Оксана Дащаківська.

Команда проекту переконана, що успішне завершення кампанії – впевнений голос громадянського суспільства "за" свій професійний розвиток, а Стипендійний фонд ІЛУ УКУ – фінансовий інструмент та можливість підтримати лідерів та лідерок громадського сектору.

Історії та відео фіналістів конкурсу від ІЛУ про те, чому вони змінюють країну:

Олександр Медведєв, менеджер осередку Української академії лідерства в Миколаєві: goo.gl/YDv4KJ.

Анастасія Блощинська, PR-директорка Фундації соціальних інновацій "З країни в Україну": goo.gl/YDv4KJ.

Олександра Пєтушкова, координаторка першої в Україні краудфандингової платформи для шкільних проектів "GoFundEd" (ГО "Центр інноваційної освіти "Про.Світ") та координаторка волонтерів у БФ "Запорука": goo.gl/zTqiD7.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку