Інноваційний підхід до ухвалення рішень впроваджує в Україні ІЛУ УКУ

Інститут лідерства та управління УКУ впроваджує інноваційну програму про ухвалення рішень в умовах невизначеності. З цією метою до Львова запросили Ґріффа Ґріффітса – незалежного консультанта з Інституту Динаміки людських систем (Human Systems Dynamics Institute, London). Упродовж двох днів близько 20 управлінців та менеджерів отримали розуміння теорії комплексності (Complexity) під час навчальної програми "Як ухвалювати рішення в умовах постійної невизначеності". Про новий підхід Human Systems Dynamics (HSD) мали можливість почути також студенти ІЛУ УКУ в рамках лекції експерта.

В основі Динаміки людських систем (HSD) лежить теорія комплексності, предметом дослідження якої є нестійкий, невизначений, заплутаний і багатозначний світ. HSD дає інструменти для рішень та дій у такому світі. Основною одиницею HSD є схеми (patterns), що виникають внаслідок взаємодії між людьми, обставинами, ідеями. Знання із HSD допомагають побачити ці схеми та впливати на них. Тому програма з теорії комплексності стає надзвичайно актуальною в сучасному змінному світі складних схем. Теорія комплексності важлива та актуальна для України, що перебуває у стані постійних змін та спроб віднайти себе як усередині, так і назовні в новій міжнародній ситуації.

"Нашій країні потрібно зробити стрибок, щоби надолужити за своїм розвитком інші високорозвинені країни. Для цього необхідні відповідні інструменти. Стрибок можливий, якщо спроектувати і зробити те, чого раніше ніхто не робив. За дослідженнями, українці – одна із націй світу, яка має чи не найбільший відсоток уникнення невизначеності. Ми не знаємо, що робити з невизначеністю. Цьому треба вчитися, бо світ стає все більш невизначеним. Такі знання особливо важливі для впровадження реформ, тому що реформи – це перехід від старого до нового. Немає прописаного способу, як це зробити, його треба знайти. Підхід HSD і теорія комплексності заперечують наше стійке переконання, що майбутнє прогнозоване", – розповів Віталій Руденький, координатор програм управлінського розвитку ІЛУ УKУ.

На думку керівника відділу адвокації у Реанімаційному Пакеті Реформ Вадима Міського, реформи – це завжди невизначеність і нескінченний процес. Тому багато людей розчаровуються, бо не вірять, що можна досягнути досконалості. "Вдосконалення – одне із базових розумінь теорії, яку ми вивчали. Водночас у цій невизначеній неможливості досягнути досконалого стану завжди можна робити визначені зрозумілі маленькі вдосконалення. Наприклад, коли ми точно не можемо зміни весь медіаринок у країні, але можемо створити Суспільне мовлення, яке буде якісно кращим за решту медіаринку. З часом це матиме ефект на весь медіапростір у державі. Те ж саме зі створенням Верховного Суду. Коли неможливо замінити усіх суддів відразу, але хоча би невелика кількість хороших суддів у новому Верховному Суді – це вже значно краще", – зауважив Вадим Міський.

Для самого тренера поїздка стала першою спробою адаптації теорії комплексності до реалій в Україні. Ґріффа вразила висока зацікавленість аудиторії та складні запитання від учасників. "Один із учасників під час навчання сказав: "Я знаю: це шаблон шаблонів". Це найбільш абстрактна теорія серед теорій змін. І вона має недоліки, бо не  пропонує негайних рішень. Але має і переваги, оскільки її можна застосувати в багатьох cферах і до нових викликів. Водночас це потребує праці для адаптації цієї теорії до українського контексту. Не мине багато часу, коли ви будете отримувати корисні результати з цього", – розповів експерт.

Організатори планують розвивати теорію комплексності в Україні та переконані у її ефективності та актуальності.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку