У Львові відбулася перша в Україні навчальна програма для Громадських рад

Перша в Україні навчальна програма для представників та представниць Громадських рад при управліннях Львівської міської ради завершилася. Упродовж трьох місяців близько 40 осіб отримали можливість участі у навчанні для розвитку своїх професійних навиків ефективно впливати на діяльність влади. Програму реалізовували Інститут лідерства та управління УКУ спільно з Інститутом міста в рамках проекту останнього "Громади в дії". 

"Ця програма стала для нас величезним натхненням, бо люди прагнули нових знань. Вони давали нам енергію, а також розуміння, що їм важливо розвивати свою спроможність формулювати для влади якісні пропозиції системних рішень. Окрім навчання, учасники виявили бажання ділитися між собою власними ідеями. Навіть ініціювали фасилітаційну сесію, де обмінювалися своїми компетенціями, та шукали форми майбутньої співпраці. Ми збагатили програму не лише знаннями від експертів-практиків, а й створили умови для обміну досвідом між учасниками. Тому в межах навчання були різні формати: від лекцій до кіновечора та кулінарного майстер-класу", – розповіла керівниця програми PROFI.Ради від Інституту лідерства та управління УКУ Ірина Крохмаль.

Учасники відзначають, що одним із найважливіших результатів навчання стало створення спільної платформи для знайомства та співпраці між Громадськими радами.

"Сьогодні Громадські ради – це окремі осередки при кожному управлінні. Програма дала нам можливість шукати спільне і працювати разом. До того ми були трохи законсервовані у своїх середовищах. Упродовж навчання нас скеровували в напрямку спільного прийняття рішень. Тепер я розумію, що треба виходити назовні, слухати інших і формувати ланцюжки взаємодії, що дадуть можливість досягати спільної мети. Я також зрозумів, що потрібно бути більш активним самому і намагатися інших долучати до цього", – зазначив Юрій Тиркало, представник Громадської ради при управлінні фінансів ЛМР.

Представниця Громадської ради при управлінні економіки ЛМР Любов Максимович каже, що хорошою є вже сама ідея такого навчання: "Ця програма стала першою в Україні. Коли я розповідаю про неї, люди запитують, чи буде вона відбуватися ще. По-друге, для мене цікавою була комунікація між нами. Тут не було вікового обмеження. Я потрапила в середовище вже іншого покоління. У громадських організаціях я працюю 20 років, а тут є люди, які працюють п'ять, чотири, три роки. Їм цікавий мій досвід, а мені цікаве їхнє бачення. Дуже гарно підібрані були лектори. Це були майстер-класи, тренінги. Саме те, що нам було потрібно. Серед тренерів були цікаві люди, яких я відкрила для себе. Я знала про них, але ніколи не потрапляла на заняття. Завдяки цій програмі я могла поспілкуватися з ними".

Вручення сертифікатів для учасників програми PROFI.Ради в останні дні листопада відбулося водночас із урочистим завершенням дворічного проекту "Громади в дії". ІЛУ УКУ реалізовував навчальну програму проекту, що складалася з двох частин: перша – для  активістів громад, друга – для представників Громадських рад. Активісти громад навчалися бути більш професійними, щоби могти успішно заснувати власну громадську організацію. Для Громадських рад програма була сфокусована на розвитку їхньої співпраці між собою, а також співпраці з владою. Координатори проекту вірять, що ця перша ініціатива стане прикладом того, як механізм Громадських рад може працювати ефективно.

 

Відгуки учасників та учасниць програми, зібрані упродовж навчання: 

 

На занятті про фасилітаційну динаміку спікерка (фасилітаторка) зосереджувала діяльність на процесі, а не на змісті. Не всі знають, що це важливо, тому в своїй діяльності не використовують. Я довідався також про рівні участі та в якій послідовності їх використовувати: інформування, консультування, діалог, а потім партнерство. За умов неправильній послідовності використання цих методів не буде ефективним. У роботі своєї Громадської ради планую застосовувати ці знання. Впевнений, що вони дадуть результат.


Володимир Баб'як, Громадська рада при управлінні надзвичайних ситуацій та цивільного захисту

 

Я керувала значною кількістю проектів у різних сферах. Для мене тренінг з управління проектами був корисним із кількох ракурсів. Насамперед, упорядкування і де-не-де самоперевірка "а чи усе я роблю правильно?". Також це дуже цікаві кейси, бо найважливіше для практика – саме такі, інколи несподівані, розв’язання ситуацій, особливо кризових. Ми багато сперечалися, боролися за свої формулювання, вчилися взаємодії та довірі. Коли в команді вчишся довіряти компетенціям когось із іншої сфери, це позитивно впливає на подальшу спільну роботу. Окрім того, знання із проектної діяльності постійно апелюють до роботи в Громадській раді. Наприклад, на які документи посилатися, коли включатися, які ми маємо компетенції, які правові нюанси враховувати.


Ольга Муха, Громадська рада при управлінні культури

 

Важливою функцією Громадської ради є вміння побудувати ефективну комунікацію як із владою, так із громадою міста. З одного боку ми представляємо свої громадські організації, з іншого – ми є каналом, через який управління (в моєму випадку ІТ) може працювати із зацікавленими аудиторіями. Тому Громадська рада – це середовище такої взаємодії. Про комунікацію своєї громадської організації я зрозумів, що нам потрібно чіткіше артикулювати наші цінності, на основі яких ми діємо. Комунікацію важливо планувати як частину проекту.


Андрій Рущак, Громадська рада при управлінні IT

 

Я пішов у Громадську раду, щоби озвучувати для управління туризму проблеми туристичного бізнесу та проблеми туристів, брати участь в обговоренні і пропонувати рішення для вирішення тих чи інших питань. Основною причиною неуспішності Громадських рад бачу заангажованість у виборі її представників.


Iгор Шопа, Громадська рада при управлінні туризму

 

Участь у Громадській раді – це спосіб маленькими кроками змінювати ситуацію "на місцях", а навчання на програмі – можливість ознайомитися з досвідом діяльності інших, налагодити комунікацію з ними та отримати знання від досвідчених лекторів про успішні кейси діяльності Громадських рад в різних містах. Я входжу до Громадської ради при управлінні освіти, діяльність якого охоплює досить широку сферу: від дошкілля до завершення повної середньої освіти. Тому рішень, до формування яких ми можемо долучитися, досить багато. Основним завданням для себе в межах цієї програми бачу отримання вміння узагальнювати існуючі у громадському середовищі ідеї та потреби, а також якісно передавати їх шляхом долучення до формування освітньої політики.


Наталя Радиш, Громадська рада при управлінні освіти 

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку