Випускний у колі спільноти: студент(к)и першого набору ліцензованої програми УНО отримали дипломи

Випускні урочистості одразу семи магістерських програм Українського католицького університету відбулися 9 лютого 2018 року в Центрі Митрополита Андрея Шептицького. Разом із магістрами наук про дані, з прав людини, істориками, соціальними педагогами, богословами та випускниками Духовної семінарії Святого Духа дипломи державного зразка отримали випускники Магістерської програми з управління неприбутковими організаціями Інституту лідерства та управління УКУ.

"Минулорічний випускний ми робили тільки для нашої групи, – пригадує керівниця програми УНО Дарія Данильченко. – Тоді програма ще була сертифікованою, не ліцензованою. Цього року святкуємо з усіма, і це гарно: відчувається дух спільноти".

У конференц-залі Центру Шептицького зібралось багато людей: перші особи університету та почесні гості; самі магістри у чорних мантіях займають значну частину аудиторії, але чи не найбільше в залі родичів та друзів, що прийшли привітати випускників. Старші люди знімають урочистості на мобільні телефони, діти приміряють академічні капелюхи своїх батьків. Перед початком урочистої академії лунає молитва та гімн України. Отець-ректор УКУ Богдан Прах розпочинає захід.

Усі, хто звертається цього дня до випускників зі словом напуття, наголошують на важливості бути більше, ніж професіоналами своєї справи, – бути гідними людьми та відповідальними громадянами. "Не думайте тільки про себе, а присвячуйте свій час іншим. Наприкінці життя нас питатимуть не про те, що нам вдалося зробити для самих себе, а що вдалося зробити для тієї спільноти, де ви будете покликані служити, працювати, жити", – говорить у своєму вітальному слові отець-ректор Духовної семінарії Святого Духа Ігор Бойко. – Коли ми даруємо свій час іншим, тоді наше життя має сенс на землі".

Почесний гість урочистостей, голова комітету закордонних справ Українсько-американської асоціації адвокатів та українець за походженням професор Віктор Рудь, у своїй промові закликає випускників долучитися до відродження України: "Будьте  захисниками України словом, ділом, щоденними справами".

Одна з традицій урочистої академії – Слово від випускників. Цього року Слово виголошує випускниця Магістерської програми з управління неприбутковими організаціями Кіра Менакер, що півтора роки тому вступила в УКУ з ідеєю відкрити хоспіс у рідній Одесі. "У кращих традиціях надихаючих промов я мала би сказати, що все вже працює. Ще ні, але завдяки навчанню я маю чіткий план", – говорить Кіра. ЇЇ часто запитують, чому для навчання обрала саме УКУ. Кіра має на таке запитання вагому відповідь: "Це більше, ніж диплом. Це оточення, яке повністю трансформує твою свідомість. Це люди, які надихають".

Іншу важливу складову навчання – практичність – в особистій розмові відзначає ще одна випускниця програми УНО сестра Філомена. Проект, над яким вона працювала в рамках програми, – дитячий садочок у Стрию – буде базуватися на новій системі освіти. Сестра має надію запустити його 2019 року. "Програма настільки гарно складена, що ми маємо можливість практично втілювати набуті знання у своєму проекті. Окрім атмосфери, в УКУ освіта на високому рівні", – відзначає сестра Філомена.

За традицією, урочиста академія завершується двома активностями, хід яких диригує безпосередньо ректор: перекидання китичок на магістерських капелюхах та спільне підкидання самих капелюхів. Остання викликає бурхливі емоції випускників і гучні оплески аудиторії. Капелюхи підлітають догори, у польоті перемішуються, падають на землю. Кожному з випускників  залишається знайти свій.

Настя Стьопіна

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку