“Майстерня активних” у Дружківці та Краматорську: шлях від мрій до активних дій

 

Що означає бути відповідальним громадянином? Як ефективно вести перемовини? Що важливо врахувати під час планування та реалізації проекту? Відповіді на ці та інші запитання від експертів Інституту лідерства та управління УКУ отримали учасники навчальної програми “Майстерня активних”. Тренінги для соціально активних молодих людей із Донецької області відбулися у Дружківці на платформі “Халва хаб” (23-25 лютого) та Краматорську на платформі “Вільна Хата” (24-26 лютого). Наприкінці березня на “Майстерню активних” чекають ще три міста: Костянтинівка, Новогродівка та Покровськ.

Навчання тривало упродовж трьох днів. Першого дня говорили про демократичне суспільство та принципи активного громадянства із Оксаною Дащаківською, другого вчилися планувати та моніторити реалізацію проектів із Наталею Бордун, третього покращували свої комунікативні навички з Дмитром Якимцем.  

                                 

“Майстерня змотивувала учасників із Краматорська на рішучі дії, адже багато людей вважають закінчення зими та початок весни часом змін та перетворення мрій на плани і конкретні дії. Учасники мали змогу не лише перевірити свої знання, але й отримати нові як озброєння для нової активності. Більшість людей під час дискусії дійшла висновку, що треба виходити зі своєї зони комфорту та підвищувати компетентність у сфері комунікації. Зважаючи на те, що аудиторія Майстерні була від 16 до 35 років, школярі тісно спілкувалися зі старшими учасниками і використовували можливість задавати прості, але дуже важливі питання. Досвід проведення таких освітніх заходів для нас корисний та актуальний. Ми раді новим знайомствам та синергії”, – розповіла Катерина Качура, івент-менеджерка ГО “Вільна Хата”.

“Ці знання допомогли мені визначити пріоритети у своїй громадській діяльності. Я бачу палаючі очі молодих активістів і вирішив скерувати зусилля для допомоги в реалізації їхніх проектів. На жаль, бюрократична система ставить багато перепон на шляху, але це не повинно зупиняти активістів без досвіду. Підвищення рівня міського активізму дуже актуальне для Краматорська. У місті працює багато вишів, студенти яких є активними агентами змін. Чим більше досвіду вони отримають, спілкуючись із однодумцями та відвідуючи інші міста, тим більшою буде їхня рішучість змінювати своє місто”, – поділився враженнями від участі у навчанні Олександр Іванов, представник ГО “Рух активних громадян “РАЗОМ”, голова ОСББ.

Одним із результатів “Майстерні активних” є те, що учасники будуть втілювати власні соціальні міні-проекти упродовж наступних двох місяців після події. Аналізували та пропрацьовували ідеї проектів вже у рамках тренування.

“Я запропонував проект Umbrella street, але для аналізу відібрали більш актуальні для молоді проекти: фестиваль в історичній частині міста, фестиваль для інклюзивних дітей, дебатна школа. На мою думку, це пов’язано з тим, що молодь готова до більш якісних перетворень та готова братися за складні проекти”, – додав Олександр Іванов.

Багато ідей щодо реалізації соціальних ініціатив мають також учасники з Дружківки.

“Три дні пролетіли як мить. Ми отримали величезну кількість різноманітних емоцій. Особливо вразив останній день Майстерні, інтерактиви дали поживу для роздумів. Хочемо реалізувати наш проект – облаштування пішохідного переходу на вулиці Енгельса на перетині з вулицею Матросова. Наразі машини перед цим переходом дуже рідко сповільнюють швидкість. Як наслідок – не пропускають пішоходів. Також біля нього немає тротуару. Ми хочемо змінити цю ситуацію”,– розповів Олег Єврейський, активіст ГО “Комфортна Дружківка”. За його словами, у місті не часто відбуваються подібні тренінги. Тому захід став чудовою можливістю не лише отримати нові знання та поради від фахівців, але й знайти однодумців.

Голова ГО “Нова Дружківка” Сергій Пронкін бачить перспективи “Майстерні активних”: “Ця навчальна програма дійсно сподобалася, бо подібних не було. Особливо хочеться відзначити роботу тренерів, адже у лекціях була активна інтерактивна складова. Це дозволило більш тісно познайомитися під час заходу. Усі були занурені у процес. Це надихає. Щонайменше ми вже зробили групу у facebook та домовилися зустрітися цього вікенду, щоб обговорити Майстерню та поділитися враженнями вже після тижня”, – зазначив Сергій.  

                                                                           

У травні 30 найбільш активних учасників поїдуть на кілька днів до Львова, де ознайомляться із кращими ініціативами міста. А в червні у Краматорську відбудеться підсумкова конференція, що допоможе створити мережу взаємодії і підтримки активних громадян східного регіону.

Проект "СitizenLab: лабораторія відповідального громадянства" від Інституту лідерства та управління УКУ реалізовується в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не відображає погляди агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку