Zero Waste активісти здобули нові знання та вміння на Zero Waste Academy

З нагоди всесвітньої акції «Година Землі» 24 березня у !FESTrepublic відбувся Zero Waste Fest. У рамках фестивалю  Інститут лідерства та управління УКУ організував для відвідувачів тренінговий центр –  Zero Waste Academy.

Серед інших атракцій фестивалю – екомарафон, майстер-класи, дитяча програма. На Zero Waste Fest люди приходили з родиною та друзями, щоб обмінятись одягом, купити екотовари, поспілкуватись та відпочити.

Співорганізаторка Zero Waste Academy від ІЛУ УКУ та одна зі спікерок  Людмила Сулік пояснює, чому важливо було організувати також навчальні панелі: «У Львові вже була група Zero Waste активістів, які організували заходи для підвищення екосвідомості та поширеня свого досвіду. Але ініціатива не була настільки популярною. Тому виникла ідея підвищити навички та вміння тих, хто вже брав участь в експериментах Zero Waste, щоб вони могли ефективніше розповідати про свій досвід іншим, об’єднувались у команди та самі робили схожі проекти», – каже Людмила. Упродовж свого тренінгу вона навчала аудиторію основ проектного менеджменту.

Інші спікери Академії пояснювали учасникам, як ефективно доносити свої ідеї до співрозмовника, тренували вміння переконувати; розповідали, як працювати у команді для досягнення кращого результату. Учасники Академії навчались слухаючи та граючи; виконували інтерактивні завдання, моделювали суперечки із тими, хто не сортує сміття і не збирається переходити у режим «нуль відходів».

Львів’янин Дмитро, який брав активну участь у тренінгах Zero Waste Academy, прийшов на фестиваль разом із дружиною. Вдома вони сортують сміття та намагаються перейти у режим «нуль відходів», тобто продукувати тільки переробні відходи, а краще – не продукувати відходів взагалі. Кажуть, що за допомогою статистики, цифр та постійних роз’яснень вдалось залучити до сортування сміття старших родичів: «Це не може не тішити. Батьки сортують окремо пластик, окремо органіку, окремо папір, хоча ще п’ять місяців тому цього не робили, і не розуміли, чому це потрібно робити».

«Дуже радий, що такі заходи з’являються,  – ділиться враженнями від участі у Zero Waste Academy Дмитро. – Потрібно організовувати їх і надалі, щоб давати людям розуміння, чому важливо сортувати сміття та не створювати його взагалі».

Загалом Академію відвідало декілька десятків львів’ян та гостей міста. Серед них – керівник ГО «Еко Місто Чернігів» Сергій Безбородько. Він приїхав до Львова по справах і дізнався, що тут проходить Zero Waste Fest: «Ми не пробували організовувати такі фестивалі у Чернігові, бо працюємо трохи в іншому напрямку. Тому я зараз тут: цікаво побачити, як все влаштовано, яка логістика, спікери».

Про рух «нуль відходів» у Чернігові Сергій говорить, що певні зрушення вже є. На це працюють його організація та інші активісти. Зроблена екокарта Чернігова з пунктами прийому посортованого сміття; на місцевому рівні вдалося змінити положення, і тепер батарейки, ртутні термометри та лампи приймають відділення ЖКГ. Проте глибокого розуміння проблеми сортування відходів ні серед влади, ні серед суспільства поки що немає.

У Львові рух Zero Waste поширюється, але, як каже Людмили Сулік, про кількісні показники говорити складно. Зміни вона бачить передусім у своєму оточенні:  у родині та серед тих, хто бере участь у заходах ІЛУ УКУ. «Вони бачать, як ми це робимо в Інституті. Думаю, маленькими кроками ми зможемо досягнути чогось більшого», – зазначає Людмила.

Підготувала Настя Стьопіна

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку