Творити зміни у своєму місті: "Майстерня активних" у Костянтинівці, Новогродівці та Покровську

Наприкінці березня у трьох містах Донецької області відбулася друга частина навчальної програми «Майстерня активних». Учасниками навчання стали активні люди, що хочуть творити зміни у своїх містах та зростати для цього професійно. Активістів приймали такі хаби соціальної дії та громадські організації, як: вільний простір DRUZI у Костянтинівці, платформа ініціатив MOVE та громадська організація NovoCхід у Новогродівці, платформа ініціатив "Лампова" та громадська організація "Заможна людина" у Покровську. Подібні кількаденні тренінги про демократичні цінності, проектний менеджмент та комунікацію від експертів Інституту лідерства та управління УКУ в лютому вже відбулися у Дружківці та Краматорську. У найближчій перспективі – реалізація командами своїх міні-проектів соціальної дії та поїздка до Львова, де вони ознайомляться із кращими ініціативами міста.

"Ця навчальна програма стала чудовим майданчиком для спілкування бізнесу, громадськості і влади. У нас на тренінгах були і соціально відповідальні бізнесмени, і представники громадської та місцевої рад. Було дуже багато практичних завдань, а не лише теорія. Впевнена, що здобуті знання допоможуть реалізувати не один проект, а в покровських учасників їх дуже багато", – зазначила менеджерка платформи ініціатив "Лампова" Аліна Рудич.

За словами Миколи Головкa, особливістю навчання стало те, шо зібралися люди з різним досвідом та різного віку. "Наймолодшій учасниці було 13 років, найстаршому – понад 60. І це круто!". Команда Миколи планує провести тренінги для охочих розвивати підприємництво та для безробітних у Покровську. "Частина з таких людей – учасники АТО та ТПО. Оскільки я зараз також навчаюсь як тренер із соціального підприємництва, то будемо робити акцент на цьому. У місті вже є приклади, коли люди, що приїхали з окупованої території, досягали неймовірних результатів. Таке навчання сприятиме відкриттю нових бізнесів та працевлаштуванню безробітних", – каже Микола.

Потребує таких програм як "Майстерня активних" і маленьке місто "Новогродівка".

"Тепер у нас є набагато більше шансів щось змінити у своєму місті, а за останні роки зі зростанням громадської активності посилився і попит на отримання досвіду й знань. Багато ініціативних людей хочуть реалізувати ідеї, що можуть бути корисними для міста, та довідатись про основи громадської роботи. Особисто мені ця програма дала поштовх до розуміння, що таке суспільство. Я зрозуміла, як планувати та реалізовувати власні соціальні проекти, як зробити все успішно. Хочу також долучитись до проектів учасників, щоби зробити щось хороше і корисне для суспільства, бути частиною команди, бо разом ми можемо зробити більше", – каже Юлія Колодій, членкиня платформи ініціатив MOVE.

Незабаром у Новогродівці може з'явитися "Альпійська гірка" – квітник незвичної форми у сквері "Мув" на місці великої купи каміння і землі. Саме над його облаштуванням планує працювати команда Наталі Берник.

"Активісти – люди, що хочуть щось робити і творити зміни у своєму місті. Ми мали можливість ще й повчитись, як це робити правильно, швидко і «безболісно»". Я завжди відвідую подібні заходи в нашому місті, а цього разу маю приємні враження від спілкування з молодими, енергійними та ще й кваліфікованими тренерами", – зауважила Наталя.

Притулок для тварин, програма з вирішення житлового питання для переселенців, паркова зона в одному із районів міста, скляна інсталяція, – такі та інші ідеї для проектів були в учасників із Костянтинівки.

“Ми з командою будемо працювати над проектом відновлення майданчика для дозвілля, де залишилися рештки радянської інфраструктури агітмайданчика. А загалом Майстерня була цікавою та насиченою активностями. Тренери розвіяли певні міфи та дали емоційний заряд, надихнули на те, що "ти можеш усе", – ділиться своїми враженнями Вікторія Омельченко.

"Останнім часом у Донецькому регіоні все більше людей розуміють важливість своєї активної участі у позитивних змінах, але поки що не всі знають, як правильно це робити, як втілювати свої ідеї, де знаходити однодумців. Такі програми як "Майстерня активних" допомагають цим людям не боятися відповідальності та сміливих рішень, що можуть допомогти нам змінити свої міста", – переконана Софія Пилипенко, smm-менеджерка вільного простору DRUZI.

Експерти ІЛУ вже готові надати менторську та консультаційну підтримку під час втілення учасниками своїх проектів, а також відзначають, що окрім присутності на навчанні такої кількості активних людей, цінним є усвідомлення учасниками своєї відповідальності за те, що відбувається навколо.

Проект "СitizenLab: лабораторія відповідального громадянства" від Інституту лідерства та управління УКУ реалізовується в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не відображає погляди агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку