У теперішній глобальній боротьбі дуже важливо об’єднуватися попри різність, – Наталя Бордун про поїздку в Канаду

Директорка Інституту лідерства та управління УКУ Наталя Бордун відвідала з робочим візитом Канаду. У рамках подорожі вона взяла участь у засіданні Міжнародної адміністративної ради організації "Лярш", а також зустрілася з українськими громадами в Торонто і Монреалі.  

"Оскільки з минулого року я входжу до Міжнародної адміністративної ради "Ляршу", то двічі на рік ми маємо важливі зустрічі з виконавчою лідерською командою, де обговорюємо питання розвитку організації. "Лярш" опікується людьми з розумовими неповносправностями та існує в 35-ти країнах світу, налічує понад 167 спільнот. Декілька з них перебувають у статусі проектів і готуються стати спільнотами. В Україні така спільнота є у Львові – "Лярш-Ковчег". Ще одна ініціативна група готується стати спільнотою "Ляршу" в Тернополі", – розповіла Наталя.

                                                                            

Завдяки перебуванню в Канаді директорка ІЛУ УКУ отримала можливість зустрітися з українцями, що мешкають там. Зустріч у Торонто організовувала команда Української католицької освітньої фундації, у Монреалі – Наукове товариство імені Тараса Шевченка. Говорили про ситуацію в Україні та реформування країни, про основні досягнення громадянського суспільства та роль Інституту лідерства та управління у професіоналізації громадського сектору.

"Мені було цікаво почути про те, що відбувається в Україні, а також про те, як розвивається молодь", – зазначила професорка університету McGill, очільниця Наукового товариства імені Тараса Шевченка в Монреалі Любов Жук. 

За словами Наталі Бордун, українці в Канаді переконані, що успіх реформ в Україні можливий лише за умови сильного громадянського суспільства. Тому особливе зацікавлення викликали історії випускників ІЛУ УКУ. "Ці маленькі історії успіху склали мозаїку руху за зміни. Люди в Канаді здебільшого отримують інформацію про Україну з газет і телебачення. Така інформація не завжди відображає конкретні кроки. Тому резонанс викликали історії випускників, які працюють і на Західній Україні, і в Києві, і особливо на Східній Україні. Це додало присутнім позитиву та віри в те, що зміни в Україні відбуваються, і їх варто підтримувати. Також я стала гостею телевізійної програми "Форум-ТВ". Ми багато говорили про роль освіти в процесі формування громадянського суспільства. Цікаво, що моїм співрозмовником був директор з управління "Форум-ТВ" Степан Бандера, онук відомого нам Степана Бандери. У теперішній глобальній боротьбі дуже важливо об’єднуватися попри різність. Я зрозуміла це, коли спільно з колегами із Сирії змогла пережити трагедію 14 квітня й відчути біль сирійців".

                                                                                              

Наталя Бордун відзначила, що поїздка запам'ятається їй людьми, щиро зацікавленими в тому, що відбувається в Україні, та захопленими змінами на місцях.

"Важливо запрошувати українців діаспори та долучати їх до наших проектів. Це може бути не лише фінансова підтримка. Я побачила їхню готовність підтримувати: хто чим може. Ці люди можуть бути в Україні чудовими менторами, волонтерами, експертами та співорганізаторами масштабних подій. Тут багато фахівців з дуже вузьких сфер. Наприклад, в медіа, розбудові громади, формуванні освітніх політик. Вони можуть поділитися своїми знаннями і підсилити неприбуткові організації в нас", – переконана Наталя Бордун.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку