Як будувати громадянське суспільство: думки гостей Дня відкритих дверей Магістерської програми УНО в Києві

По-особливому відбувався День відкритих дверей Магістерської програми УНО 11 червня у Київському центрі УКУ. Зі словами "Будьте обережні – йдуть будівельні роботи!" та будівельною каскою на голові розпочала розмову про громадянське суспільство з гостями спікерка заходу, соціальна інноваторка Ірина Соловей. Понад 25 людей з громадського сектору мали нагоду познайомитися один з одним, поговорити про вплив світових процесів, про життєзарадність, про комплексні виклики та інші важливі елементи формування середовища для функціонування громадянського суспільства.

Подія стала нагодою дізнатися про особливості магістерської програми, про які розповіла її керівниця Дарія Данильченко. "На логотипі програми зображений метелик, який складається з різнокольорових крапочок. Вони символізують громадських активістів, менеджерів громадських організацій, що своєю діяльністю виступають як агенти з будівництва громадянського суспільства. Розмір і колір крапочок символізують те, що всі вони різні. Між ними є рисочки. Це ті шляхи комунікації, взаємодії, які часто доводиться будувати під час реалізації спільних проектів, вирішення соціальних проблем. І це саме те, що ми підсилюємо програмою, оскільки в нас завжди навчаються студенти з різних міст України. Щороку це люди зі щонайменше 10-ти міст. Наші студенти здобувають не лише знання і навички, а й створюють мережу людей, партнерства для майбутніх спільних проектів. Ми віримо, що громадянське суспільство – це не кожен окремо, а співдія, що є однією із цінностей Інституту, яку ми також намагаємося у програмі розвивати. Метелик, який складається з крапочок і зв'язків-ліній, прилітає в сіре місто і своєю активністю його забарвлює. Місто стає багатоколірним від активності", – зазначила Дарія.

Магістерська програма з управління неприбутковими організаціями ІЛУ УКУ є унікальною в Україні серед програм подібного рівня. Цього року програма отримала акредитацію Міністерства освіти і науки України. З одного боку держава визнала необхідність підготовки фахових менеджерів із третього сектору, з іншого – пропозиції створення подібних програм у державних ВНЗ поки що немає.

"Cьогодні я переглядала документ: "Дорожня карта для громадянського суспільства в Україні на 2018 рік". У цьому огляді зазначають, що єдиною інституцією, що пропонує навчання для неурядових організацій, – це УКУ. Чому ці програми не можуть виникнути в інших університетах? Тому що УКУ має так звану зону автономності. Чи мають державні виші цю зону автономності? Чи розуміє керівництво державного ВНЗ потреби громадянського суспільства? Чи зчитує сигнали? Чи налаштована система таким чином, щоб сигнал ішов не тільки від державних суб'єктів? Потрібно говорити, що нас багато. Ми вже не є держава  і населення, а держава і громадяни", – зініціювала роздуми Ірина Соловей.

Бути самозарадними та застосовувати стратегічний підхід до розвитку своїх організацій вчаться лідери та лідерки громадського сектору під час навчальних модулів. За відгуками учасників, багатьом із них імпонує саме це.

"Я працюю в громадському секторі і пишу дипломну роботу про маркетингове управління в громадських організаціях. Деякі громадські організації функціонують лише завдяки грантам. Так не має бути. З іншого боку, існує стереотип, що всі громадські організації отримують кошти з грантів і більше нічого не роблять. Якби я вступала на цю програму, то хотіла би глибше дослідити це питання. Також мені сподобалася думка спікерки про те, що освіта для людей у громадському секторі – це не зосереджуватися на чомусь одному, а бачити себе як одиницю цілісної екосистеми. Я працюю в проекті, який об'єднує. І знаходити ці точки синергії між різними групами людей, між сферами, між бізнесом і громадськими організаціями, дуже важливо", – розповіла учасниця заходу, представниця  Центру інновацій сталого міжнародного розвитку та Школи медіапатріотів Орина Горбовська.

Можливість вступити на магістерську програму цього року є до 20 липня. До цього часу потрібно заповнити аплікаційну форму та надіслати мотиваційне відео, після чого пройти наступні етапи вступу. Окрім того, усім охочим ІЛУ УКУ дає можливість отримати стипендію, що покриває 55-70 % вартості навчання. Детальніше про умови вступу та стипендійний конкурс можна прочитати на веб-сторінці Інституту.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку