«ТеплАтраса»: як активісти з Мирнограду реалізовують проект публічного простору

Олександр Корольов, Ірина Корольова та Сергій Бессараб — громадські активісти з міста Мирноград Донецької області, представники ГО «Український патріотичний рух Донбасу» та учасники проекту  «CitizenLab: лабораторія відповідального громадянства» від Інституту лідерства та управління УКУ. У рамках проекту вони отримали необхідні знання для реалізації власної громадської ініціативи «ТеплАтраса» — публічного простору в місті.

Серпень 2018 року — на території між старим дитячим садочком та будинком творчості у місті Мирноград Донецької області вже розпочались будівельні роботи. Саме тут за кілька місяців буде реалізовано проект «ТеплАтраса», що отримав найбільшу кількість голосів учасників підсумкової конференції «CitizenLab: лабораторія відповідального громадянства» у Краматорську.

Олександр Корольов пригадує, як народилась ідея створити громадський простір: «У нашому місті є тротуарна дорога, якою ми з дружиною Ірою частенько ходимо. Минулого року цю дорогу оновили: виклали плитку, з одного боку освітили ліхтарями. З іншого боку цієї ділянки є теплотраса, накрита бетонними плитами, які завжди теплі, і люди сидять на них. Плити заввишки до коліна людини».

За словами подружжя, під час однієї подібної прогулянки і виникла ідея створення комфортного простору на цьому місці: поставити лавочки, щоб було зручно сидіти та проводити час. «Це, власне кажучи, перша ідея. Навпроти теплотраси є територія колишнього дитячого садочка. Його вже немає, залишився порожній простір, який можна назвати «мертвим». Там нічого не робили, але він досить затишний, там багато дерев», — говорить Олександр Корольов.

Ці ідеї команда Олександра, Ірини та Сергія вирішила взяти за основу свого проекту під час участі у програмі  «CitizenLab». «Коли ми озвучили ідею «ТеплАтраси», вона почала набирати обрисів. Ми постійно щось додавали у проект, хотіли, щоб простір був багатофункціональним. Тому зараз це мають бути стрітбольний і волейбольний майданчики, сцена та простір для кінотеатру просто неба, а також відпочинкова зона», — розповідають учасники проекту.

Загалом над проектом працює четверо людей. Усі вони представники  ГО «Український патріотичний рух Донбасу», які об’єдналися ще в 2014 році задля спільної мети — підвищення патріотизму на Донбасі.  Діяльність активістів спрямована на культурні проекти. Попри те, що учасники команди вже реалізовували деякі громадські ініціативи, досвід підготовки проекту від задуму до написання грантової заявки для них перший.

Наразі тривають підготовчі роботи на території майбутньої «ТеплАтраси», вирівнювання території для подальшої забудови. 24 серпня разом із ГО «Асоціація велосипедистів Києва» активісти провели велофестиваль «Двоколісний день» на місці громадського простору. Це була презентація проекту «ТеплАтраса» для місцевих жителів. «Ми розповіли й продемонстрували всім, що це місце скоро перетвориться на громадський простір. Приїжджали місцеві ЗМІ, опитували мешканців, які говорили, що нічого подібного раніше не відбувалося. Усі жителі позитивно сприймають наш проект», — розповідає Олександр Ковальов.

Команда активістів змогла заручитися підтримкою місцевої влади. «Міський голова сприйняв нашу ініціативу позитивно. Крім того, влада пообіцяла підтримати нас фінансово — надати 50 тис. грн на роботи, пов’язані з вирівнюванням землі», — говорять автори проекту «ТеплАтраса».

Найскладнішим у реалізації проекту для активістів виявилося написання грантової заявки та підрахунок бюджету. Для Олександра, Ірини та Сергія найціннішим під час «CitizenLab: лабораторія відповідального громадянства» виявився досвід та натхнення. Вони побачили, як реалізовуються громадські ініціативи в інших містах, та надихнулись на власну роботу.

«Під час проекту «CitizenLab» було дуже багато практичних завдань, які допомогли впорядкувати думки та ідеї. Виявилося, що не так уже й складно це все реалізувати. Нам пояснили, як працювати з грантовими заявками, розповіли про всі наші можливості. Ми зрозуміли, що в маленькому містечку теж можна щось зробити. Нові партнери, знайомство з іншими активістами, практичні знання — це найважливіше, що ми отримали від проекту», — пригадує Ірина Корольова.

Команда активних громадян планує завершити проект уже до кінця цієї осені. Вони хочуть, щоб їхня ініціатива стала багатофункціональним простором: «Ми плануємо розвивати інфраструктуру цього місця і проводити різні фестивалі. Наступного року разом із організацією «Ізоляція» ми домовились, що напишемо грант на проведення музичного фестивалю».

Проект «СitizenLab: лабораторія відповідального громадянства» від Інституту лідерства та управління УКУ реалізовується в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та  здійснюється Pact в Україні. Зміст проекту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не відображає погляди агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку