Нові студент(к)и Магістерської програми УНО приєдналися до спільноти Інституту лідерства та управління

Вже увосьме Інститут лідерства та управління УКУ приймає до своєї  спільноти нових студентів - громадських активістів та активісток з усієї України. Початок навчання розпочався 13 вересня урочистостями в Центрі Шептицького, знайомством із університетом та з командою ІЛУ. Про особливості цьогорічного набору на програму читайте в нашому матеріалі.

Тридцятеро лідерів та лідерок громадського сектору із 13 українських міст. Наступні півтора року разом із викладачами та командою ІЛУ УКУ вони будуть зростати професійно для покращення своєї роботи та роботи своїх команд.

Початок навчання розпочався святковими урочистостями та вступною промовою декана факультету суспільних наук Володимира Турчиновського. Він наголосив на важливості слідування заклику Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого “Великого бажайте” та слів святого Івана Павла “Не бійтеся та будьте відважними”.

“Я хочу, щоб ми  розвивали університет, який стає магнітом для найкращих. Для цього ми маємо керуватися принципами спільного блага, щоб збудувати республіку як спільну справу. Якщо ми знехтуємо спільним благом, залишимо лише приватний інтерес та власний успіх, то збудуємо те, що грецькою можна назвати “ресідіотіка”. У давньогрецькій мові слово “ідіот”  означає людину, яка відірвалась від суспільного життя. Тому бажаймо великого і не біймося! Перед нами великі справи і великі завдання”, - наголосив Володимир Турчиновський.

Академічна керівниця Магістерської програми УНО Марта Найчук відзначила, що цьогорічний набір відрізняється віковим діапазоном студентів: “До нас іде молодь, тож така соціальна і громадська свідомість стає популярною серед молодшого покоління. Це означає, що ми можемо планувати навіть бакалаврську програму”.

За її словами, активіст(к)и прийшли на навчання з різних сфер: медичної, соціальної, з бізнесу. “До нас прийшли різні студенти: хтось працює з дітьми, жінками, з ідеями захисту тварин тощо. Багато з них мають досвід адміністративної роботи, що свідчить про їхні управлінські можливості. Дехто представляє організації вже з історією у неприбутковому секторі України,” - каже Марта Найчук.

Магістерська програма з управління неприбутковими організаціями є унікальною для України, адже це єдина освітня програма для неприбуткового сектору. Саме тому так важливо, щоб кожен студент долучався до професійного зростання програми. Під час знайомства з командою ІЛУ керівниця Наталя Бордун наголосила на важливості співтворення програми зі студентами упродовж навчання. Взаємодія з командою, співпраця та відповідальність студентів допоможуть розвивати спільну справу та творити громадянське суспільство в Україні.

   

Студенти вже мають певний досвід роботи у громадському секторі, проте Магістерська програма з управління неприбутковими організаціями є нагодою для їхнього професійного зростання. Кирило Дубровін, голова ГО “Сєвєродонецька молодіжна рада”, задоволений першим днем навчання та впевнений, що далі буде ще цікавіше та краще.

“Я зрозумів, що хочу працювати в громадському секторі професійно, тому для мене дуже важливе навчання в сучасному університеті тут в ІЛУ. Я вирішив, що хочу навчатися тільки тут для вдосконалення своїх професійних навичок, щоб розвивати свою громаду, область та країну”, - розповідає Кирило.

Лілія Гось з ГО “Інститут українських студій” переконана, що навчання в ІЛУ - це чудова можливість отримати мережу контактів, людей із різним досвідом у неприбутковому секторі. До того ж це своєрідна платформа для реалізації власних проектів та ідей на базі програми.

“Наша організація активно розвивається, тож нам потрібна хороша теоретична база. Разом із колегою ми вирішили вступити на цю програму, щоб здобути знання та практичні навички, обмінятися досвідом з іншими студентами”, - говорить Лілія.

Студентка Катерина Бова представляє організацію “Ukrainian Volunteer Service”. Раніше вона не задумувалася, що громадська активність може бути професійною діяльністю. “В організації я дізналась про УКУ і магістерську програму. Це та освіта, де можна здобути теоретичні знання та вдосконалити практичні вміння. Я не думала, що можна отримувати таку насолоду від навчання, що є викладачі, які так хочуть тебе розвивати”, - розповідає активістка.

Катерина отримала стипендію випускників. Студенти магістерської програми, які завершили навчання 2017 року зініціювали нову традицію. Вони зібрали кошти на навчання для одного  кандидата, якого обирали самі. “Я відчуваю велику відповідальність на собі. Розумію, що в мене вірять, а я вірю в те, що роблю, і програма мені допоможе з цим”, - говорить дівчина.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку