Навчатися самим заради життя інших готові лідери, що працюють зі спільнотою людей з ВІЛ/СНІД

Представники Благодійної організації «100 відсотків життя» з різних осередків країни зібралися в Інституті лідерства та управління УКУ для вдосконалення своїх знань у сфері громадського активізму на навчальній програмі «Менеджмент у громадському секторі».

Громадські активісти з дев'яти областей України приїхали на навчальну програму від ІЛУ УКУ «Менеджмент у громадському секторі», щоб підвищити свій професійний рівень та здобути нові навички та вміння для подальшої роботи. Працівники громадських, благодійних організацій, керівники проектів, спеціалісти з адвокації, представники пацієнтських спільнот, а також лідери спільнот, уразливих до ВІЛ з Полтавської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Чернігівської, Черкаської, Київської, Донецької областей, а також з Києва зібралися на п'ять днів у Львові для того, щоб отримати корисні поради та новий досвід у сфері фандрейзингу, управління персоналом, фінансового менеджменту та комунікацій у ГО.

За словами Євгенії Конончук, керівниці Відділу адвокації БО «100 відсотків життя», представники їхньої організації — це лідери змін у своєму регіоні, які працюють над удосконаленням надання послуг людям, які живуть з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ) на рівні як закладів охорони здоров’я, так і місцевих спільнот.

«Саме бажання отримати системне розуміння принципів і механізмів ефективного управління та розвитку у середовищі неприбуткових організацій стало стимулом до участі в освітній програмі Інституту лідерства та управління. Серед усіх охочих для навчання було відібрано лише 20 найбільш вмотивованих учасників програми», — говорить Євгенія Конончук. На її думку, велика перевага такого навчання — це  відомі експерти-практики зі сфери, які працювали з регіональними представниками БО «100 відсотків життя» упродовж усієї програми.

Для виконавчого директора Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Костянтина Данильченка, здобуті під час модульного курсу знання розширили професійні компетенції, допомогли побачити певні явища, проблеми чи процеси в роботі по-іншому.

Найбільше Костянтину запам’ятались сесія зі стратегування з Олександрою Баклановою, а також настанови в комунікаційній роботі з командою і персоналом від Ольги Садохи. «Тепер я дуже хочу перенести цей досвід у свою організацію, яка зараз перебуває на етапі перегляду стратегії розвитку. Тому отримані знання доцільні саме зараз. Також я планую ознайомити наших менеджерів з теорією прийняття рішень, знаннями про роботу в команді, аби те, що вони роблять зараз інтуїтивно, виконували на більш професійному рівні», — розповідає Костянтин Данильченко.

Любов Хрипкова, представниця ГО «Наша допомога» з м. Слов'янськ Донецької області, переконана, що саме ця програма повністю відповідає необхідним знанням для роботи в її організації. «Це навчання дає мені можливість підвищувати свій рівень кваліфікації як керівника, як організатора проектів. Кожна тема для мене є цікавою.  Попри те, що я вже маю попередній досвід роботи в неприбутковому секторі, знань ніколи не буває багато. Таке навчання — це можливість систематизувати всі свої знання та підходити комплексно до вирішення питань та проблем”, — говорить Любов Хрипкова.

Координаторка партнерських програм ІЛУ УКУ Анна Мота-Шнайдер розповідає, що програма «Менеджмент у громадському секторі» була розроблена спеціально для БО «100 відсотків життя» для підвищення професійного рівня управлінців у різних регіонах їхньої мережі. Для підготовки такого навчального курсу необхідно не тільки декілька місяців роботи над самим навчальним планом, але ще й глибокий аналіз того, що саме необхідно організації.

«Ця програма  — це своєрідна скорочена Магістерська програма УНО, оскільки всі ключові навчальні предмети повторюються. Все те, що студенти магістерки вивчають протягом вісім модулів, ми намагалися вмістити в два для цього курсу», — говорить Анна.

Основні акценти цього навчального курсу зосереджені на таких навчальних блоках, як: управління та стратегічне планування, врядування та організаційний розвиток, маркетингові комунікації, фінанси. Реалізація цієї навчальної програми передбачає два модулі, кожен з яких має по п’ять навчальних днів.

«Інвестиція у знання і навички регіональних команд є пріоритетом для БО «100 відсотків життя». «До 2020 року Україна планує завершити план переходу на державне фінансування усіх програм з протидії ВІЛ/СНІДу, і вже в 2019 році у 12 областях регіональні громадські організації будуть надавати послуги для ЛЖВ із профілактики та супроводу. Саме тому ми всіляко сьогодні підсилюємо їхній потенціал та експертність як партнерів держави на місцевому рівні», — розповідає Євгенія Конончук, керівниця Відділу адвокації БО «100 відсотків життя».

За її словами, сьогодні в Україні мешкає близько 244 тисяч ВІЛ-позитивних людей, з яких  під медичним наглядом перебувають лише 143 тисячі, тобто кожен другий. Зусилля БО «100 відсотків життя» спрямовані на сервісні послуги, зниження рівня дискримінації у суспільстві, активності з адвокації на національному та регіональному рівнях. Усе це комплексно має забезпечити в країні умови для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.  

 

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку