Навчання та спільнодія: як пройшов воркшоп для партнерів фонду «ChildAid у Східній Європі»

Представники українських, білоруських та молдавських громадських організацій, які працюють з проблемами дітей, вперше зібралися у Львові для професійного навчання. Усі вони є партнерами міжнародного фонду «ChildAid у Східній Європі». Триденний воркшоп, організований Інститутом лідерства та управління УКУ, став чудовою нагодою познайомитись, обмінятись досвідом і новими знаннями для всіх учасників події. Наскільки це вдалося, читайте в нашому матеріалі

Позитивна атмосфера, цікавий досвід колег, а найголовніше — обговорення спільних проблем та шляхи їх вирішення, — такими насиченими були вихідні для понад 20 представників громадських організацій з України, Білорусі, Молдови. Вони взяли участь у триденному воркшопі, організатором якого став Інститут лідерства та управління УКУ за ініціативи фонду «ChildAid у Східній Європі». Усі вони є партнерами фонду та працюють з дітьми, які опинились у важких життєвих обставинах: неповносправними, з інтернату, у прифронтових територіях.

За словами Мартіна Вілкокса, директора «ChildAid у Східній Європі», фонд вже понад 45 років підтримує діяльність партнерських організацій, але нагоди зібрати активістів на спільній зустрічі ще не було. Цей воркшоп — чудова можливість використати весь досвід, що має ІЛУ УКУ в організації освітніх подій, для  навчання, обговорення спільних проблем та досвіду роботи у важких умовах.

«Я маю декілька очікувань від воркшопу. По-перше, що партнери відчують себе частиною великої родини та зможуть згодом поділитися цим досвідом з більшою кількістю людей. По-друге, що вони стануть впевненішими в менеджменті проектів, можливо, почнуть шукати локальні зв’язки для фандрайзингу та побудови спільноти», — розповідає Мартін Вілкокс.

На його думку, кооперація між учасниками вже почалася. Люди, які ніколи не зустрічалися одне з одним, діляться досвідом, комунікують для подальших спільних справ: «Я б не сказав, що ми маємо конкретні напрацювання майбутніх спільних проектів, адже це лише перша зустріч. Проте ми будемо поступово налагоджувати зв’язки, розробляти ідеї, повільно, але рухатись у цьому напрямку».

Загалом участь у воркшопі взяли представники дев’ятьох громадських організацій. Протягом перших двох днів учасники працювали з тренерами та викладачами ІЛУ УКУ, говорили про стратегії в комунікаціях, лідерство, моделі інклюзивного навчання в України, виконували різні практичні завдання тощо. Програма воркшопу була насичена не тільки навчанням і тренінгами, але й цікавими дискусіями та зустрічами з українськими експертами.

Третій день події був присвячений вивченню досвіду Львова в питаннях роботи з проблемами дітей. Учасники воркшопу мали тематичні дискусії з представниками львівських ГО та владою міста. Основним питанням стало, як міська влада може співпрацювати з громадським сектором і вирішувати проблеми дітей та молоді. Таким чином ІЛУ УКУ намагався показати різні експертні думки у сфері, залучивши учасників події до дискусійних майданчиків.

За словами Наталі Бордун, керівниці ІЛУ УКУ, метою воркшопу для Інституту є поширення українського досвіду в роботі громадського сектору. «Ми переконані, що маємо багато напрацювань та моделей співпраці громадського сектору Львова з владою міста для вирішення питань, що стосуються проблемних груп дітей. Тож ми хотіли поділитися успішним досвідом з іншими країнами і містами», — розповідає Наталя.

Таким чином триденний воркшоп для учасників партнерських організацій фонду «ChildAid у Східній Європі» став не тільки можливістю професійного навчання, але й середовищем для зростання їхніх громадських організацій.

За словами Гуту Доіна, представниці організації «Ора Молдова», після дводенного інтенсиву вони з колегою ще не думали про співпрацю з іншими представниками, але тепер знають, що треба змінити у власній діяльності.

«Наша організація працює з дітьми з різними соціальними проблемами. Ми дізналися, як знаходити дітей, які не хочуть потрапляти в наші освітні центри, навіть в маленьких селах, як їх зацікавити та надихнути. Адже в іншому випадку, вони працюють щодня на своїх батьків або родичів, не навчаються. Вони не є частиною освітньої системи. Мені було надзвичайно цікаво дізнатися про інклюзивне навчання. В Україні є спеціальні школи, ми такого не маємо. Тут важливу роль відіграє родина, що має брати участь у формуванні й навчанні дитини, але в нас батьки не залучені до шкільного процесу. Для мене це неочікуване спостереження», — розповідає Гуту.

Для Олександри Матвіюк, учасниці з України та представниці організації «Новий початок» у місті Мукачеве, триденний воркшоп став можливістю перевірити та вдосконалити власні знання у сфері комунікацій, поділитися досвідом з колегами.

«Мене вразило те, що під час тренінгу порушували саме ті теми, які дійсно нам необхідні. Тут ми змогли познайомитися, зблизитися, налагодити контакти, тому що це люди, які працюють в одній сфері. Воркшоп з комунікацій був особливо цікавим для мене. Я професійний психолог і для мене це є зрозуміла тема, але я побачила взаємодію між колегами, які працюють у сфері, і отримала нові знання для себе: багато уточнень, порад, новий досвід від спільної роботи», — говорить Олександра.

Учасник з Білорусі Руслан Гутько, який працює психологом у Центрі для дітей-інвалідів, має позитивні враження від насичених навчанням днів. «Важливою для мене була робота в команді, реакція учасників на різноманітні запитання, спільна робота. Мені сподобався тренер і те, як він презентує інформацію. Було декілька невідомих для мене аспектів у комунікаціях у команді, які нам показали з нової точки зору, наприклад, як правильно ставити питання. Мені хочеться ще слухати і навчатися від різних фахівців, адже це знадобиться у майбутньому. У нашій роботі досить багато психологічних моментів, а тут є фахівці, які можуть дати потрібні знання», — розповідає Руслан.

За словами команди фонду «ChildAid у Східній Європі» усі очікування від воркшопу, які вони мали, вже справдились. Тож у майбутньому представники вже думають про подібні зустрічі та планують зробити такі заходи регулярними.

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку