Переможці конкурсу малих грантів від ІЛУ розпочали реалізацію проектів для локальних громад

 

У січні Інститут лідерства та управління УКУ визначив переможців конкурсу малих грантів для спільноти випускників ІЛУ. Проведення конкурсу стало можливим за фінансової підтримки американської фундації Charles Stewart Mott Foundation. Усі ініціативи спрямовані на посилення активності громадян у творенні змін на місцевому рівні. Особливістю цьогорічного конкурсу проектів стало те, що вони реалізовуються у партнерстві між випускниками. Таким чином, ІЛУ прагне сприяти розвитку та зміцненню співпраці між ними. Адже бути випускником ІЛУ означає бути частиною великої спільноти, яка своїми справами, проектами, ініціативами розбудовує свої громади та об’єднує людей. 

ІЛУ підтримує своїх випускників навіть після завершення навчальних програм. Зокрема, для втілення проектів у місцевих громадах команди отримують менторську підтримку. 

За словами Оксани Магури, керівниці Програми малих грантів, відбір проектів проводила незалежна експертна комісія. «Тішить те, що наші випускники продовжують взаємодіяти після завершення навчання та разом творять зміни через реалізацію важливих актуальних проектів», — розповідає Оксана Магура.

Із 60 проектних ідей було підтримано 11 проектів на суму від 83 тис. грн до 120 тис. грн.

Ми поговорили з керівниками кількох проектів-переможців конкурсу та дізналися, чим особливий та важливий кожен проект.

За словами Наталі Піпи, випускниці програми «Управління неприбутковими організаціями» 2015 року та представниці львівської ГО «Кращий Сихів», своїм проектом «Твори зелений Сихів» команда хоче довести, що мешканці Сихівського району (одного з районів Львова) самі можуть впливати та змінювати навколишнє середовище, а також своїми діями надихнути на це інші райони та міста.

«Ми намагаємось зробити місцеву громаду більш обізнаною в темах екології та захисту природи. Вже провели конкурс на тему «Як я дбаю про планету» серед усіх сихівських шкіл, а також інших шкіл міста. Діти, які стали переможцями цього конкурсу (20 осіб), були учасниками природничої школи «Від пташки до комашки». Її ідея полягала в тому, щоб вчити природу не з книжок, а безпосередньо у середовищі. Ми хотіли зробити це навчання цікавим та інтерактивним. У цей час  їхні батьки були учасниками створення екостежки в сихівському лісі. Вже є деякі результати проекту, а 20 квітня в межах міської толоки будемо встановлювати екостенди. 19 травня в нас буде велике екосвято, еколекторій, ярмарка, майстер-класи, ігри та урочисте відкриття екостежки», — розповідає Наталя Піпа.

Серед партнерів цього проекту Васильченко Галина (випускниця програми Good Governance 2014 року, представниця ГО «Інститут міжнародних економічних досліджень», м. Львів), Єлизавета Колеснікова (випускниця Магістерської програми  УНО 2018 року, представниця ГО «Промінь змін», м. Львів) та Іванка Гаврилко (випускниця програми Good Governance 2015 року, представниця ГО «Українська Академія Лідерства», м. Київ). «З деякими з наших партнерів ми вже мали спільні проекти, із деким — це перший досвід. Оскільки ми знали, що це випускники ІЛУ, одразу ж був вищий рівень довіри один до одного, швидший зв'язок. Це дало кращі результати в роботі. Хочемо розвивати таку співпрацю, щоби бути не просто партнерами, а єдиною командою. Цей проект — перша спроба, щоб надалі розуміти, як краще та ефективніше співдіяти», — говорить Наталя Піпа.

Проект «Громадський простір “Хата-читальня” двигун розвитку села Деревні» має три вектори розвитку. По-перше, фізичне розширення громадського простору у старій, відреставрованій сільській хаті. По-друге, наповнення простору змістовними активностями для людей різного віку: проведення толок, майстер-класів, гуртків, тематичних зустрічей, кінопокази, видання місцевої газети. По-третє, облаштувати соціальне підприємство швейний цех, де могли б працевлаштуватися особи, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За словами Богдана Зеленого, керівника проекту, представника ГО «Михайлівське товариство» (Жовківський р-н, Львівська обл.) та випускника програми  Good Governance 2015 року, вже триває облаштування громадського простору на базі «Хати-читальні», налагоджується робота швейного цеху, а завершити проект мають до 31 травня. «Особливість нашого громадського простору в тому, що він базується на базі старої хати, так само, як колись були читальні товариства «Просвіти». Вони стали певним символом і були осередком відродження українського духу в Галичині. Тож ми хочемо відродити таку традицію», розповідає Богдан Зелений.

Серед партнерів проектів Станіслав Клосовський (випускник Магістерської програми УНО 2018 року, представник ГО «Простір вільних ініціатив», м. Золочів, Львівська обл.) та Ірина Куропась (випускниця програми Good Governance 2014 року, представниця ГО «Агенція місцевого економічного розвитку», м. Яворів, Львівська обл.). Це однодумці та друзі керівника проекту. «Зі Станіславом ми познайомились досить давно, а ідея облаштування цього простору ним навіяна, бо подібну діяльність він впроваджує в своєму селі. Це ми від нього надихнулись, тож  надалі підтримуємо зв’язок, обмінюємося досвідом, радимося. З Іриною ми були учасниками програми Good Governance, відтоді теж підтримуємо зв’язок, вона займається питаннями розвитку громад. У межах цього проекту я б хотів долучити своїх колег до розвитку нашої громади і допомогти з розвитком їхніх громад. Ще один напрям нашого проекту налагодження співпраці з іншими громадами та проведення стратегічної сесії за участі активістів наших сіл, представників Жовківського району, громади з Волинської області, щоб ми напрацювали напрямки діяльності  і конкретні заходи для співпраці між громадами», розповідає Богдан Зелений.

Головна мета проекту «Два кроки назустріч світу» полягає в тому, щоби більше людей дізналося про цінність спільноти осіб із розумовою неповносправністю, а також залучити волонтерів до діяльності та заходів організації «Лярш-Ковчег». За словами керівника проекту Олега Чихарівського, представника спільноти «Лярш-Ковчег» та випускника Магістерської програми УНО 2013 року, ця ініціатива покликана нагадати людям, що у світі існують не тільки матеріальні цінності.

Проект реалізовують через ярмарки, виставки творчих робіт, картин людей із розумовим неповносправностями, через майстер-класи, презентації, під час яких відвідувачі знайомляться та відкривають для себе спільноту «друзів».

Партнером проекту є Оксана Захаревич, випускниця Магістерської програми УНО 2017 року, представниця ГО «Лярш-Тернопіль» (м. Тернопіль). «З нашим парнерами ми співпрацювали ще до початку проекту. Ми ділимося досвідом, обговорюємо спільні проблеми та намагаємося вішкутати шляхи їх вирішення. Ми вже проводили спільні заходи, але продовжуємо працювати над майбутніми ініціативами», розповідає керівник проекту Олег Чихарівський.

Усі команди вже почали працювати над реалізацією проектів. На думку Дарії Данильченко, менторки проектів «Два кроки назустріч світу» та «Громадський простір “Хата-читальня” двигун розвитку села Деревні», усі проекти особливі та актуальні. «Проект “Хата-читальня” особливий тим, що його роблять місцеві жителі, це низова ініціатива. Є надія, що така діяльність цікава, насамперед, самим жителям, адже в кожному селі є потреба в подібному просторі. Діяльність проекту «Два кроки назустріч світу» спрямована на реалізацію заходів, що розповідатимуть про особливості спільноти неповносправних людей, та як правильно з ними комунікувати. Діяльність такої організації унікальна для українського суспільства», — розповідає Дарія Данильченко.

«Ми маємо регулярні зустрічі, приблизно раз на місяць, де обговорюємо робочі питання. Це можуть бути і такі формальні речі, як оформлення звітності, документації, але головне наше завдання – поділитися власним досвідом і знаннями, які вже маємо у цій сфері. Цікаво буде наприкінці роботи відвідати заплановані заходи, подивитися, як заплановані проекти втілять у життя та яким чином досягнуть основних цілей. Адже в тому полягає наша місія, щоб на шляху до реалізації цих цілей ми допомагали та підказували учасникам проектів», — говорить Дарія Данильченко.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку