Спільнота, яку творимо самі: про зустріч випускників та випускниць ІЛУ

Два дні розмов, ідей, дискусій та дружніх обіймів. Такими були 25 і 26 травня для учасників зустрічі Спільноти випускників ІЛУ. Мали зустріч з ректором Українського католицького університету о. Богданом Прахом та слухали лекцію військового капелана о. Андрія Зелінського, творили команду у супроводі випускника ІЛУ та експерта з командотворення Євгена Фєдєчкіна, планували і мріяли про майбутнє Спільноти випускників під час фасилітації викладачки ІЛУ Ольги Садохи. Особливістю події стало те, що її організувала ініціативна група з випускників за підтримки Інституту.

«Це спроба зробити ІЛУ «островом» для нас, коли кожен у своєму бурхливому житті може приплисти сюди і відчути спокій, відчути підтримку, відчути те, що є однодумці», – зазначає представниця організаційної команди Олена Кудько.

До ініціативної групи, що організувала зустріч, увійшли випускники Магістерської програми з управління неприбутковими організаціями 2016-2017: Станіслав Андрійчук, Олена Кудько, Людмила Лівак, Кіра Менакер.

 

«Нас не багато, але колись ми станемо таким собі Рочестер клубом. І буде портрет цих чотирьох із підписом «Вони були на початках», – жартома відповідає Станіслав Андрійчук.

Важливим у мотивації оргкоманди стало бажання об’єднати усіх випускників.

«Важливо об’єднати цих людей, тому що їх набагато більше, аніж ті 25, з якими я навчалася. Дуже хочу, щоб ми знали одне одного не тільки на рівні інституту, а й на міжособистісному», – розповідає Кіра Менакер.

Ще однією мотиваційною складовою стало бажання творити і бути в спільноті однодумців.

«Хочеться бачитися, бо спільнота однодумців надихає. Ми можемо зібратися і звірити, чи все добре робимо, чи не змінилися наші цінності, що нас об’єднує, чи ми на правильному шляху», – додає Людмила Лівак.

«Наші випускники розсіяні по всій країні. Вони несуть культуру, ментальність і цінності, які ми формуємо у рамках програми. Вони стають агентами змін на місцях, у своїх осередках. Із часом вони втомлюються і потребують підзарядки. Приємно, що Інститут стає для них місцем, куди вони хочуть повернутися для підзарядки. І саме ця ініціатива випускників організувати зустріч, щоб познайомитися, обмінятись новинами, теж про це свідчить», – зауважує Наталя Бордун, директорка Інституту лідерства та управління.

Під час зустрічі відбулася розмова ректора УКУ о. Богдана Праха із випускниками. Серед різних тем говорили і про спільнотне життя.

«Ми створили в університеті спільноту, до якої багато людей хоче прийти. Крім університетської спільноти викладачів і студентів давно вже приєднувалися різні групи, які хотіли бути близько університету. Зокрема, у нас є велика група бізнесменів, які постійно з нами перебувають. Ми таких спільнот потребуємо, і такі спільноти потребують нас. Нарешті народилася спільнота випускників університету. Маємо спільноту в Києві, Лондоні, Америці, Канаді», – каже о. Б. Прах.

За словами ректора, спільноті ІЛУ важливо спілкуватися з іншими спільнотами УКУ і передавати цінності університету іншим: «Не тільки насолоджуватися, які ми чудові. Ми хочемо у смиренності передавати, що може бути в Україні по-іншому». А для розбудови спільноти ректор порадив скористатися досвідом інших активних спільнот, бути сильними у своїх цінностях і знайти свою специфіку.

Під час фасилітаційної сесії спільнота мріяла і планувала, якою хоче стати через декілька років.

«Ми працювали, щоб відповісти на запитання: що ми разом і поодинці можемо зробити як спільнота випускників ІЛУ? Ділилися своїми поглядами та способами вирішення проблем на цьому шляху. Прозвучали сміливі та конкретні ідеї та пропозиції. Зокрема, створити осередки спільноти ІЛУ в містах та містечках України, сформувати базу даних випускників, організувати навчання дітей/підлітків у векторі духовного розвитку та відповідних цінностей, виявити компетенції кожного зі спільноти випускників ІЛУ для того, щоб впливати глибше: подавати пропозиції, петиції, законодавчі висновки до Верховної ради України», – ділиться враженнями Надія Проць, випускниця програми «Управління неприбутковими організаціями» 2012-2013.

На зустріч зібралися випускники довгострокових програм ІЛУ, зокрема: «Управління неприбутковими організаціями», Літня школа лідерства, «Політичні студії», Good Governance.

«Приємно було бачити тут людей з Одеси, із Півдня, зі Сходу, з Києва, які мають схожі цінності і прагнуть до змін. Тішуся, що є спільнота. І вона динамічно розвивається. Хотілося б, аби це не згасало. Ми зібралися, у нас є мотивація, але важливо, щоб були регулярні зустрічі, щоб ми могли об’єднуватися. Думаю, що люди будуть долучатися до роботи, допомагати ІЛУ», – поділився враженнями Юрій Пашко, випускник програми «Політичні студії» 2015.

Співпрацювати для позитивних змін готові учасники та учасниці зустрічі спільноти випускників ІЛУ. Усі готові продовжувати розбудову спільноти, проте зазначають, що важливо не згасати ентузіазму та виконувати заплановане.

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку