Координати третього виміру від о. Андрія Зелінського

Нам дуже потрібен третій вимір. Це той вимір, де народжується здатність служити. Це той вимір, де ми набуваємо ціннісного наповнення. Третій вимір – це місце, де народжується цілісна людина. Людина, здатна жити не лише в режимі споживання, але й у режимі дарування.  Це той вимір, який гарантує довіру.

Третій вимір має чотири координати.

Глибина існує

Поряд із моїм розумінням життя може існувати інший вимір. Важливо пам’ятати, що світ ніколи не обмежує моїх можливостей. Вирішення певних питань не обмежені моїми сьогоднішніми знаннями. Дійсність має глибший вимір. Важливо повірити, що все має сенс. Глибина таки існує. Світ може бути інакший. Кожному потрібно віднайти свою «неопалиму купину». Цей кущ стає мірилом. Він підказує, що існує інша логіка поза буденним. Існує інший тип осмислення, ціннісний аналіз.

Життя – це рух

Суть не в тому, що має надзвичайний суспільний резонанс. Суть у тому, що залишається справжнім. Треба постійно бути в русі, щоби творити дійсність. А як творити? Через якісний формат суспільної взаємодії. Не те, що блищить, стає вирішальним. Лише справжнє, навіть якщо воно тихе і спокійне. Потрібно повертатись туди, де все не так, де є загроза. Але не самому, а знайти та об’єднати усіх тих, які не схиляли свого коліна перед симулякрами, а залишались справжніми людьми, які розуміють, що їхня місія в суспільстві – служити, дарувати себе, щоби змінювати світ на краще. Знайти і об’єднати їх означає ніколи не зупинятися. Це те життя, яке потребує від нас руху.

Вимагай від себе більшого

Суспільство виглядає як середовище, де важко пустити коріння й черпати відповідний ресурс. Хтось мусить стати голосом у пустелі. Там, де вам не довіряють, там, де вас не розуміють, потрібно говорити про ті цінності, які завжди були основою, щоб сформувати в пустелі квітучий сад. Це один із критеріїв справжності, чесності. Як правило, усі вимагають від інших. Ми не вміємо вимагати від себе.

Тільки Любов здатна на перемогу

Турбуйся, опікуйся тим, що доручили тобі суспільство, організація, спільнота, країна, але тільки після того, коли скажеш, що любиш. Тільки тоді тобі можна довірити місію служіння іншим. Тільки любов здатна полагодити, здатна повернути довіру. Служіння – це інший термін поняття Любові. Лідерство – це більше, ніж просто знання і вміння. Це, насамперед, бути, а потім знати і вміти. Те, що нас фіксує в бутті, – це здатність любити і відчувати себе любленими. Це додає сенсу для служіння.

 

Отож, третій вимір – це той вимір, де ми вчимося служити. Це той вимір, де ми формуємо довіру. Довіра є ключем до трансформації суспільства, зокрема українського. У суспільстві мають бути глибші цінності. У всьому, що ми творимо. Глибина таки існує. Життя таки рух, щоб цієї глибини досягти. Вимагай від себе більшого, щоб ніколи не зупинитись. І просто люби.

Сьогодні ми з Вами на межі: щось минає, щось настає. Ми служимо, коли ділимось собою і утверджуємо інших в житті. Нам потрібно приборкати власні страхи та амбіції, щоб створити простір довіри. Для цього треба навчитись служити. Служіння – це завжди конкретний результат. Коли ми служимо, то робимо людей навколо себе щасливішими. А це найважливіше. Учіться робити людей щасливішими. У цьому вся лідерська філософія.

 

Із розмови на тему «Чесний ранок: час страхів та амбіцій» о. Андрія Зелінського зі спільнотою випускників ІЛУ УКУ у Львові 25-26 травня 2019 року.

Опрацювала Людмила Левченюк  

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку