#ilm_talk: Владика Борис Ґудзяк про лідерствоТема лідерства актуальна в кожен час. Парадигми змінюються і слідують суспільному розвитку та запиту до провідника. Американський
дослідник Ральф Стогділл нарахував їх понад 4, 7 тисяч. Лідерство пов’язують із проактивністю, готовністю брати відповідальність, орієнтованістю на досягнення. Постать лідера раціоналізована: є досягнення – ти лідер. Інститут лідерства та управління розпочинає серію коротких відеоінтерв'ю #ilm_talk.  У першому ми запитали у владики Бориса Ґудзяка, президента Українського католицького університету, куди має стриміти провідник, які досягнення визначають масштаб лідерства.

"Я вірю, що інвестиція часу, зусиль, різних підходів для того,

щоб творити команду ніколи не є зайвою"

Різні обставини й різні завдання вимагають різного лідерства. В Україні також є різні обставини та завдання, але здебільшого, ми всі, які тут працювали, працюємо чи будемо працювати маємо обмежені ресурси, важелі та інструментарій, матеріальний, фінансовий, часто інфраструктурний. Коли як провідники, ми не маємо необмежених ресурсів, коли ми починаємо, коли можливо є труднощі, перепони, опозиція, важливо є скріплювати стосунки з людьми, з якими ми працюємо. Я вірю, що інвестиція часу, зусиль, різних підходів для того, щоб творити команду ніколи не є зайвою.

"Я вважаю, що одним фактором, який обмежує ріст організації,

 проекту, ініціативи – є солізм"

Я вважаю, що одним фактором, який обмежує ріст організації, проекту, ініціативи – це є солізм, коли все зав’язано на одній особі, коли проект занадто персоналізується. Я думаю, що структура сьогоднішнього суспільства, яка кличе нас до мережевості й партнерства не є тою, яка була в модерності, яка була вертикальною, яка очікувала, що на вершині піраміди стоїть вождь, лідер, якому ми колись, якщо він буде добрим, каменуємо, зробимо п’єдестал.

"Сьогодні, лідер який не є в стосунку у своїм лідерстві,

не ділиться лідерством – він обмежує результат"

Сьогодні, лідер який не є в стосунку у своїм лідерстві, не ділиться лідерством – він обмежує результат. Він може мати ефект, він може потугою своєї особистості, своїх талантів багато чого доконати, але воно буде обмежене тою самозосередженістю. Натомість той, що творить команду, ангажує інших і ділиться відповідальністю – творить широку платформу, на якій можна будувати високу будову.

"Бог є лідером не сам, так, Він є один Бог,

але в Ньому є три особи, які є в стосунку"

Я думаю, що в різних сферах нашого життя, якби цей принцип запрацював, ми б мали трошки іншу країну, інше суспільство, парафії, церкву. Це творить іншу динаміку. Це пов’язано, не лише з сучасною культурою, яка скептично ставиться до цієї пірамідальності й такого одного керівника, це випливає із глибини Божого буття. Бог є лідером не сам, так, Він є один Бог, але в Ньому є три особи, які є в стосунку. І Господь нас в троїчний спосіб провадить. Я думаю, коли ми можемо в троїчний спосіб провадити, ці стосунки й взаємопошана між лідерами проектуються і вчать інших ділитися, служити й взаємножертвувати й себе підіймати. 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку