Матеріали конференції 2014

27-29 листопада 2014 року Інститут лідерства та управління і Львівська бізнес-школа (LvBS) Українського католицького університету провели Всеукраїнський антикорупційний форум і хакатон. Подія відбулася в рамках проекту «Школа відповідального громадянина», мета якого – створити платформу для обговорення викликів у боротьбі з корупцією та розробити практичні моделі для подолання хабарництва на місцях.

У заході взяли участь майже 200 осіб з різних регіонів України. Спеціалісти у сферах освіти, медицини, адміністративних послуг, митної та правоохоронної служби, громадські активісти, держслужбовці, підприємці та учасники програми «Ефективне управління» (Good Governance) упродовж трьох днів розробляли дієві моделі поведінки для звичайних громадян у ситуаціях вимагання чи пропонування хабара. Ознайомитися з напрацюваннями учасників хакатону можна тут.

 «Дискусія антикорупційного форуму розгорталася довкола ролі кожного громадянина в подоланні корупції, – зазначила директор Інституту лідерства та управління Наталія Бордун. – Як змінити “корупційну” культуру поведінки, чому зміни треба починати на низинному рівні, в які конкретні дії можна трансформувати патріотизм та високу готовність до змін? Відповіді на ці та інші питання шукали спільно учасники Всеукраїнського антикорупційного форуму у Львові».

Повний відеозапис першого дня (27 листопада) Антикорупційного форуму можете переглянути нижче.

Відкривають форум ректор УКУ о. д-р Богдан Прах та міський голова Львова Андрій Садовий.

Доповідачі:

Євген Глібовицький, експерт із довготермінових стратегій засновник компанії pro.mova, учасник Несторівської та Унівської експертних груп, – «Чому суспільства без корупції успішніші, ніж з нею».

 

Андрій Паляниця, політолог, консультант для урядів та міжнародних організацій з питань регуляторної політики, державного управління і боротьби з корупцією, – «Причини невдач у антикорупційних реформах».

Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації в Transparency International Україна, автор проекту «Корупція вбиває», – «Як боротися з корупцією кожному громадянину».

Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки України, за сумісництвом старший викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія», – «Корупція в освіті. Що може зробити кожен для її подолання».

 

Ярослав Рущишин, підприємець і громадський діяч, – «Роль громадських організацій у подоланні корупції».

Лариса Буракова, економіст, співробітник московського Інституту економічного аналізу, консультант Європейської економічної комісії ООН, автор книги «Чому Грузії вдалося», – «Антикорупційні реформи в Грузії: важливий досвід».

Кейси: як успішно боротися з корупцією

Віталій Шабунін, експерт з питань парламентського лобіювання та політичного консалтингу, голова правління ГО «Центр протидії корупції».

Наталя Смуток, ініціатор руху «СТОП ХАБАР».

Дмитро Шерембей, експерт із протидії корупції у сфері охорони здоров’я, голова БФ «Пацієнти України (UCAB)».

Сергій Гула, аналітик Transparency International Україна, голова ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів».

Ярослав Порада, співзасновник газети та громадської організації «Дорожній контроль Львів», голова громадської ради при ДАІ.

 

Дискусія «Яка Українська дорога у боротьбі з корупцією?»

Модерує Андрій Гринчук, член Асоціації правників України, International Bar Association та Комітету підприємців Львівщини, учасник Унівської групи. Дискутують Андрій Паляниця, Лариса Буракова, Віталій Шабунін, Ярослав Рущишин, Інна Совсун, Євген Глібовицький, Мирослав Маринович.

 

Фото з усіх трьох днів Антикорупційного форуму і хакатону можна переглянути і завантажити тут ©ILM і тут ©LvBS (при використанні матеріалів просимо вказувати джерело).

Щиро дякуємо партнерам заходу компанії «Твоє Місто» (tvoemisto.tv) за онлайн-трансляцію і відеозапис події.  Висловлюємо подяку Посольству США в Україні та фонду «Карітас-Німеччина» за допомогу в реалізації проекту.

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку