Adaptive Action Labs у запитаннях і відповідях

1. Кому програма стане в нагоді?

Керівникам громадських організацій, соціальним підприємцям, менеджерам проектних офісів реформ, перемовникам, спеціалістам з безпеки та ризику, інноваторам, тренерам, спеціалістам зі scrum та Agile, а також всім, хто цікавиться змінами, ростом складності суспільства та майбутнім.

2. Які питання будуть розглянуті?

Найважливіші характеристики комплексних проблем, операції з патернами, adaptive action, adaptive systems, емерджентність і передбачуваність.

3. Що таке патерни?

Патерн - це стійкий нероздільний клубок взаємодій, факторів, процесів, елементів, який протягом тривалого часу не змінює форму і прогнозовано поводиться. Патерн не можна розділити на окремі елементи для аналізу, він є наслідком синергії багатьох факторів - відомих і невідомих. Патерн невіддільний від свого контексту. Прикладами патернів є активні групи в соціальних мережах, стереотипи, чутки, спосіб прийняття рішень, взаємодія, пропаганда, конфлікти, групи впливу під час прийняття рішень, шкідливі звички, групове мислення, усталений спосіб споживання медійного контенту, шаблони поведінки, рух транспорту в місті тощо.

4. Що таке adaptive action?

Це інтеративний алгоритм, який дозволяє побачити патерн і за допомогою змістовних дій впливати на нього у бажаному напрямку. Adaptive Action дозволяє з більшою ймовірність домогтися виконання вимог громадської акції, легше змінити шаблони поведінки людей, значно покращити результативність команди і її мікроклімат, легше зруйнувати стереотипи, краще припасувати стратегію організації до реальності, боротися з пропагандою, зі значно більшими шансами продукувати життєздатні реформи.

5. Що таке світ комплексності?

Це світ, який складається з патернів. Комплексний світ характеризується такими термінами як складність, саморегуляція, синергія, чорний лебідь, непередбачувані наслідки, стежкова залежність, co-evolution, emergence, fluctuation, diversity, open system, unknown unknowns etc.

6. Який формат навчальної програми?

Дводенний тренінг в групі до 25 осіб. Тренінг буде складатися з коротких ітеративних циклів, які поєднуватимуть теорію і практику. У програмі передбачено вечірню екскурсію нещодавно відкритим центром імені Андрея Шептицького, а також вечірнє обговорення і перегляд фільму за участі керівника центру.

7. Чого я навчусь?

Виявляти патерни та впливати на них у бажаному напрямку. Бути системним новатором на повсякденні основі.

8. Чому комплексність важлива?

У сучасному світі майже всі важливі проблеми є комплексними. Будь-який складний проект чи реформа є комплексними.

9. Чому комплексність важлива для України?

Тому що ми є країною, яка намагається реформувати себе. В комплексному світі неможливе механічне копіювання уcпішних практик сусідів. Західні інституції вказують нам добрий напрямок, але їхні рекомендації під час реалізації часом можуть шкодити.

10. Де у світі використовуються знання про комплексні системи?

Міське планування, громадські акції, дизайн груп, дизайн проектів, боротьба з тероризмом, планування спецоперацій, дизайн policy, планування урядових програм (Сингапур, Шотландія тощо).

 

 

Адреса

Український Католицький Університет
вул. Козельницька, 2а, офіс 310
Львів 79026, Україна
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефон

+38 (032) 240-99-45 (#3627)
+38 (093) 20-60-310

Підписатись на розсилку